settings icon
share icon
Klausimas

Kuo skiriasi visuotinė ir vietinė bažnyčia?

Atsakymas


Tam, kad suprastume skirtumą tarp vietinės ir visuotinės bažnyčios, mums reikia žinoti jų apibūdinimus. Vietinė bažnyčia- tai tikinčiųjų grupė, kuri reguliariai renkasi tam tikroje vietoje. Visuotinė bažnyčia susideda iš tikinčiųjų Jėzumi Kristumi, esančių visame pasaulyje. Terminas „bažnyčia“ yra kilęs bent iš dviejų žodžių. Vienas iš tų žodžių yra susijęs su susitikimu arba “susirinkimu” (1 Tesalonikiečiams 2:14; 2 Tesalonikiečiams 1:1). Šis žodis yra susijęs su Dievo darbu, kurio metu Jis gelbsti ir šventina tikinčiuosius kaip „pašauktuosius“. Kai angliškoje Biblije naudojamas žodis bažnyčia, jis turi šią prasmę. Antras žodis kalba apie nuosavybę ir pažodžiui reiškia „priklausyti Viešpačiui“. Šitas žodis yra transliteruojamas į žodį „bažnyčia“. Šis graikų kalbos žodis panaudotas tik du kartus Naujajame Testamente ir nei karto nepanaudotas kalbant tiesiogiai apie bažnyčią (1 Korintiečiams 11:20; Apreiškimo 1:10).

Vietinė bažnyčia paprastai apibūdinama kaip vietinis susirinkimas visų, kurie išpažįstą tikėjimą ir atsidavimą Kristui. Dažniausiai kalbant apie vietinį susirinkimą naudojamas graikų kalbos žodis ekklesi (1 Tesaloniekiečiams 1:1; 1 Korintiečiams 4:17; 2 Korintiečiams 11:8). Kiekvienoje vietovėje gali būti daugiau nei viena vietinė bažnyčia. Didesniuose miestuose yra daug vietinių bažnyčių.

Visuotine bažnyčia vadiname pasaulio bažnyčią. Visuotinės bažnyčios sąvokoje kalbama apie tuos, kurie priklauso tai bažnyčiai, o ne apie patį susirinkimą. Bažnyčia yra bažnyčia net jeigu nėra oficialių susirinkimų. Iš Apaštalų darbų 8 skyriaus 3 eilutės matome, kad bažnyčia yra bažnyčia net ir tada, kai žmonės yra namuose. Kai nagrinėjame Apaštalų darbų 9:31 tekstą, mes galime pastebėti, kad Karaliaus Jokūbo vertime žodis „bažnyčios“ turėtų būti vienaskaitoje- „bažnyčia“-, nes jis apibūdina visuotinę bažnyčią, o ne tik vietines bažnyčias. Kai kurie bando apibūdinti visuotinę bažnyčią kaip nematomą bažnyčią. Būkite atsargūs to nedaryti. Šventasis Raštas niekada nevadina visuotinės bažnyčios nematoma, ir ji tikrai neturėtų būti nematoma. Štai daugiau Biblijos eilučių, kurios kalba apie visuotinę bažnyčią: 1 Korintiečiams 12:28; 15:9; Mato 16:18; Efeziečiams 1:22-23; Kolosiečiams 1:18.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kuo skiriasi visuotinė ir vietinė bažnyčia?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries