settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie urvinius žmones, priešistorinius žmones ir Neandertaliečius?

Atsakymas


Biblijoje nenaudojami terminai „urvinis žmogus“ ar „Neandertalietis“. Pasak Biblijos, priešistorinis žmogus neegzistuoja. Terminas „priešistorinis“ reiškia „priklausantis erai prieš rašto atsiradimą“. Šio termino naudojimas sufleruoja, kad Biblijoje užrašytos istorijos yra išgalvotos, nes Pradžios knygoje užrašyti įvykiai prieš žmogaus sukūrimą (pirmos penkios sukūrimo dienos- žmogus buvo sukurtas šeštą dieną). Biblijoje aiškiai parašyta, kad Adomas ir Ieva buvo tobuli žmonės nuo pat jų sukūrimo ir jiems nereikėjo išsivystyti iš žemesnių gyvybės formų.

Biblijoje aprašytas žemę sukrėtęs įvykis- tvanas (Pradžios 6-9)-, kurio metu civilizacija buvo visiškai sunaikinta, ir išgyveno tik aštuoni žmonės. Žmonija buvo priversta viską pradėti iš pradžių. Kai kurie mokslininkai tiki, kad šiame istoriniame kontekste žmonės gyveno urvuose ir naudojo akmeninius įrankius. Tie žmonės nebuvo primityvus, jie paprasčiausiai neturėjo nieko kito. Jie tikrai nebuvo pusiau bezdžionės. Iškasenos aiškiai įrodo, kad urviniai žmonės buvo žmonės, gyvenantys urvuose.

Darvinistai paleo-antropologai kai kurias bezdžionių iškasenas interpretuoja kaip kažką pereinamą tarp bezdžionės ir žmogaus. Dauguma žmonių galvoja apie šias interpretacijas, kai įsivaizduoja urvinį žmogų. Savo vaizduočių dėka jie mato plaukuotus pusiau žmones, pusiau bezdžiones susigūžusius urve prie laužo ir bepiešiančius ant sienos su savo naujai išrastais akmeniniais įrankiais. Tai yra dažna klaida. Mes turėtume nepamiršti, kad Darvinistų paleo-antropologų interpretacija atspindi jų savitą pasaulio supratimą ir nėra paremta įrodymais. Darvinistų interpretacija ne tik susilaukia nemažai pasipriešinimo iš kitų mokslininkų, bet ir patys Darvinistai nevisiškai sutaria tarpusavyje dėl detalių.

Gaila, bet žmonės yra mokinami, kad žmogus ir bezdžionė išsivystė iš to pačio protėvio, tačiau tai tikrai nėra vienintelė galima turimų įrodymų interpretacija. Iš tikrųjų šiai interpretacijai trūksta įrodymų.

Kai Dievas sukūrė Adomą ir Ievą, jie buvo pilnai išsivystę žmones, sugebantys bendrauti, būti visuomenėje ir tobulėti (Pradžios 2:19-25; 3:1-20; 4:1-12). Beveik juokinga pagalvojus apie evoliucija tikinčių mokslininkų pastangas įrodyti urvinio žmogaus egzistavimą. Jie randa deformuotą dantį urve ir pagal tai sukuria deformuotą žmogų, kuris gyveno urve, susikuprinęs kaip bezdžionė. Mokslas niekaip negali įrodyti urvinio žmogaus egzistavimo su turimomis iškasenomis. Adomas ir Ieva buvo pirmieji sukurti žmonės. Jie buvo pilnai susiformavę, inteligentiški ir išsitiesę.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie urvinius žmones, priešistorinius žmones ir Neandertaliečius?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries