settings icon
share icon
Klausimas

Ar universalizmas / visuotinis išgelbėjimas yra biblinis?

Atsakymas


Universalizmas- tai tikėjimas, kad visi žmonės bus išgelbėti. Šiandien yra daugybė žmonių, kurie tiki universalizmu, ir kad visi žmonės galų gale pateks į dangų. Tikriausiai mintis apie amžiną moterų ir vyrų kančią pragare verčia žmones atmesti Šventojo Rašto mokymą apie išgelbėjimą. Kai kurie per daug akcentuoja Dievo meilę ir užuojautą- tuo neigdami Dievo teisybę ir teisingumą- ir dėl to tiki, kad Dievas pasigailės kiekvienos gyvos sielos. Tačiau Šventasis Raštas moko, kad kai kurie žmonės amžinybę praleis pragare.

Visų pirma, Biblijoje aiškiai parašyta, kad neatpirkti žmonės praleis amžinybę pragare. Jėzus sakė, kad tikintieji praleis tiek pat laiko danguje, kiek ir netikintieji pragare. Mato 25:46 parašyta: „Ir šitie eis į amžinąjį kentėjimą, o teisieji į amžinąjį gyvenimą.“ Pagal šią eilutę, neišgelbėtų žmonių bausmė pragare yra tiek pat amžina kaip ir teisiojo gyvenimas. Kai kurie tiki, kad žmonės, esantys pragare, nustos egzistuoti, bet pats Viešpats patvirtino, jog bausmė tęsis visą amžinybę. Mato 25:41 ir Morkaus 9:44 apibūdina pragarą kaip „amžinąją ugnį“ ir „negęstančią ugnį“.

Kaip išvengti negęstančios ugnies? Kai kurie žmonės tiki, kad visi keliai- visos religijos ir įsitikinimai- veda į dangų, arba jie laiko Dievą tiek pilnu meilės ir malonės, kad Jis įleis visus žmones į dangų. Dievas tikrai yra pilnas meilės ir malonės. Būtent dėl šių savybių Jis atsiuntė Savo Sūnų, Jėzų Kristų, į žemę mirti ant kryžiaus. Jėzus Kristus yra vienintelės durys, kurios veda į amžinybę danguje. Apaštalų darbų 4:12 parašyta: „Ir nėra niekame kitame išgelbėjimo, nes neduota žmonėms po dangumi kito vardo, kuriuo turime būti išgelbėti.“ „Nes vienas yra Dievas ir vienas Dievo ir žmonių Tarpininkas- žmogus Kristus Jėzus“ (1 Timotiejui 2:5). Jono 14:6 Jėzus sakė: „Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane.“ Jono 3:16 parašyta: „Nes Dievas taip pamilo pasaulį, jog atidavė savo viengimį Sūnų, kad kiekvienas, kuris Jį tiki, nepražūtų, bet turėtų amžinąjį gyvenimą.“ Jeigu mes pasirenkame atmesti Dievą, mes neįvykdome išgelbėjimo reikalavimų (Jono 3:16,18, 36).

Perskaičius šias eilutes, pasidaro aišku, kad universalizmas ir visuotinis išgelbėjimas nėra biblinės tiesos. Universalizmas tiesiogiai preštarauja Šventojo Rašto mokymui. Nors daugybė žmonių kaltina krikščionis, sakydami, kad jie yra netolerantiški ir „išskirtiniai“, mums svarbu atsiminti, kad tai yra pačio Kristaus žodžiai. Krikščionys neišrado šių idėjų; jie paprasčiausiai teigia tai, ką Viešpats jau pasakė. Žmonės atmeta šią žinią, nes jie nenori stoti veidas į veidą su savo nuodėmę ir pripažinti, kad jiems reikia Viešpaties išgelbėjimo. Jeigu mes sakysime, kad tie, kurie atmeta Dievo parūpintą išgelbėjimą per Jo Sūnų, bus išgelbėti, mes sumenkinsime Dievo šventumą ir teisingumą bei paneigsime, kad mums yra reikalinga Jėzaus auka.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar universalizmas / visuotinis išgelbėjimas yra biblinis?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries