settings icon
share icon
Klausimas

Ar tyli malda yra paremta Biblija?

Atsakymas


Biblijoje galbūt nėra minima tyli malda, tačiau tai nereiškia, kad ji yra blogesnė už girdimą maldą. Dievui taip pat lengva išgirsti mūsų mintis kaip ir mūsų žodžius (Psalmių 139:23; Jeremijo 12:3). Jėzus žinojo piktas fariziejų mintis (Mato 12:24-26; Luko 11:17). Jokie mūsų veiksmai, žodžiai ar mintys nėra paslėpti nuo Dievo. Dievui nereikia girdėti, ką mes sakome, kad Jis žinotų, ką mes galvojame. Jis girdi visas maldas- girdimas ir negirdimas žmonėms.

Biblijoje kalbama, kad mes turėtume melstis slaptoje (Mato 6:6). Koks skirtumas, jeigu tu meldiesi garsiai arba sau mintyse, kai esi vienas? Kartais malda mintyse yra vienintelis tinkamas būdas, pavyzdžiui, kai meldiesi už kažką, kas yra tik tarp tavęs ir Dievo, arba kai meldiesi už žmogų, kuris yra netoliese ir t.t. Nėra nieko blogo melstis mintyse, nebent tai darome, nes mums yra gėda melstis garsiai.

Tikriausiai geriausia eilutė, palaikanti maldą mintyse, yra 1 Tesalonikiečiams 5:17: “Be paliovos melskitės!” Tai negali reikšti, kad mes turime visą laiką garsiai melstis. Tai reiškia, kad mes nepamirštam, jog Dievas visuomet yra su mumis, mes paimame į nelaisvę kiekvieną mintį (2 Korintiečiams 10:5) ir atnešame prie Dievo sosto kiekvieną situaciją, planą, baimę ir rūpestį. Nenutrūkstama malda susidarys iš sukalbėtų, pašnibždėtų, rėkiamų, dainuojamų ir tylių maldų, kurių metu mes nukreipsime savo garbinimo, prašymo, maldavimo ir dėkojimo mintis į Dievą.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar tyli malda yra paremta Biblija?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries