settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra trinariškumas? Ar trinariškumas yra paremtas Biblija?

Atsakymas


Trinariškumas- tai mokymas, kad Dievas yra Trejybė ir apreiškė save trijuose lygiuose ir amžinuose Asmenyse. Jeigu norite detalaus Trejybės paaiškinimo, skaitykite mūsų straipsnį „Ką Biblija moko apie Trejybę?“ Šio straipsnio tikslas aptarti trinariškumo svarbą išgelbėjime ir krikščioniškame gyvenime.

Mes dažnai sulaukiame klausimo „Ar man reikia tikėti Trejybe, kad būčiau išgelbėtas?“ Atsakymas yra taip ir ne. Ar žmogui reikia pilnai suprasti ir sutikti su visais trinariškumo aspektais, kad jis būtų išgelbėtas? Ne. Ar yra raktinių trinariškumo aspektų, kurie yra svarbūs išgelbėjime? Taip. Pavyzdžiui, Jėzaus dievybė yra neatsiejama išgelbėjimo doktrinos dalis. Jeigu Jėzus nebūtų Dievas, Jo mirties neužtektų sumokėti begalinę bausmę už mūsų nuodėmes. Tik Dievas yra begalinis- Jis neturėjo nei pradžios, nei pabaigos. Visi kiti kūriniai, įskaitant angelus, yra riboti; kažkuriuo metu jie buvo sukurti. Tik beribės būtybės mirtis galėjo atpirkti žmonijos nuodėmę amžinybėje. Jeigu Jėzus nebuvo Dievas, tuomet Jis negalėjo būti Gelbėtojas, Mesijas, Dievo Avinėlis, kuris naikina pasaulio nuodėmę (Jono 1:29). Bet koks Biblija neparemtas Jėzaus dieviškos prigimties požiūris sukuria klaidingą išgelbėjimo požiūrį. Visi “krikščioniški” kultai, kurie neigia Kristaus dieviškumą, taip pat moko, jog prie Kristaus mirties mes turime pridėti savo gerus darbus, kad būtume išgelbėti. Teisinga ir pilna Kristaus dievybė, kuri yra trinariškumo aspektas, tokį mokymą paneigia.

Mes taip pat suprantame, kad yra nuoširdžių tikinčiųjų Kristumi, kurie netiki pilnu trinariškumu. Nors mes nelaikome modalizmo teisingu, mes neneigiame, kad žmogus gali būti išgelbėtas, tikėdamas, kad Dievas nėra trys Asmenys, bet kad Jis paprasčiausiai save apreiškė trimis „būdais“. Trejybė yra paslaptis, kurios joks ribotas žmogus negali pilnai ir tobulai suprasti. Tam, kad gautume išgelbėjimą, Dievas iš mūsų reikalauja pasitikėjimo Jėzumi Kristumi, įsikūnijusiu Dievu ir Gelbėtoju. Tam, kad būtume išgelbėti, Dievas nereikalauja, kad mes tvirtai laikytumemės kiekvieno pagrįstos biblinės teologijos mokymo. Ne, tam, kad būtume išgelbėti, mums nereikia pilno supratimo ir pritarimo visiems trinariškumo aspektams.

Mes tvirtai tikime, kad trinariškumas yra Biblija paremta doktrina. Mes tai laikome dogma ir skelbiame, kad tikėjimas bibliniu trinariškumu ir to supratimas yra nepaprastai svarbūs suprantant Dievą, išgelbėjimą, bei nuolatinį Dievo veikimą tikinčiųjų gyvenimuose. Tačiau mes žinome, kad buvo dievotų vyrų, tikrų Kristaus pasekėjų, kurie nesutiko su visais trinariškumo aspektais. Mums svarbu nepamiršti, kad mes nesame išgelbėti dėl tobulos doktrinos. Mes esame išgelbėti, nes pasitikime tobulu Gelbėtoju (Jono 3:16). Ar mes privalome tikėti kai kuriais trinariškumo aspektais, kad būtume išgelbėti? Taip. Ar mes turime pilnai sutikti su visais trinariškumo aspektais, kad būtume išgelbėti? Ne.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra trinariškumas? Ar trinariškumas yra paremtas Biblija?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries