settings icon
share icon
Klausimas

Kaip aš žinosiu, kad radau sau tobulą sutuoktinį?

Atsakymas


Biblijoje neparašyta, kaip rasti „tobulą sutuoktinį“, ir joje nėra konkrečių nurodymų, kurių mes norėtume, kaip rasti tinkamą sutuoktinį. Biblija aiškiai mus moko neisituokti su netikinčiu (2 Korintiečiams 6:14-15). 1 Korintiečiams 7:39 mums primena, kad nors ir galime laisvai pasirinkti, su kuo tuoksimės, mes turėtume tuoktis tik su tuo žmogumi, kuris yra priimtinas Dievui- kitaip tariant, su krikščioniu. Biblija daugiau nieko nesako apie tai, kaip mums žinoti, kad tuokiamės su „teisingu“ žmogumi.

Kodėl Dievas mums paraidžiui nepasako, ko mums reikia ieškoti sutuoktiniame? Kodėl mums neduota daugiau konkrečių nurodymų apie tokį svarbų dalyką? Biblija taip aiškiai moko, kas krikščionis yra, ir kaip jis turėtų elgtis, kad mums nereikia konkretesnių nurodymų. Krikščionys turėtų sutarti dėl svarbių dalykų, ir, jeigu du krikščionys yra atsidavę santuokai ir paklūsta Kristui, jie jau turi reikiamus sėkmingos santuokos ingridientus. Tačiau kadangi mūsų visuomenė yra pertękusi žmonėmis, kurie save vadina krikščionimis, būtų išmintinga naudoti įžvalgumą prieš padarant įsipareigojimą visam gyvenimui. Kai išsiaiškinam potencialaus sutuoktinio prioritetus- jo/jos atsidavimą Kristui-, daug lengviau atpažinti konkrečius dalykus.

Visų pirma, mums reikia išsiaiškinti, ar mes esame pasiruošę santuokai. Mes turime būti pakankamai brandūs ir nežiūrėti tik į „dabar ir čia“, bet sugebėti įsipareigoti ir susijungti su šiuo vienu žmogumi visam likusiam gyvenimui. Mes taip pat turime suprasti, kad santuoka reikalauja pasiaukojimo ir nesavanaudiško gyvenimo. Prieš susituokiant, pora turėtų kartu studijuoti vyro ir žmonos funkcijas bei pareigas (Efeziečiams 5:22-31; 1 Korintiečiams 7:1-16; Kolosiečiams 3:18-19; Tito 2:1-5; 1 Petro 3:1-7).

Prieš pradedant kalbėti apie santuoką, pora turėtų būti įsitikinus, kad jie pakankamai ilgai pažįsta vienas kitą. Jie turėtų stebėti, kaip kitas žmogus reaguoja į įvairias situacijas, kaip jis elgiasi su šeima ir draugais, ir su kokiais žmonėmis jis praleidžia laiką. Žmogaus elgesys stipriai priklauso nuo žmonių, su kuriais jis praleidžia laiką (1 Korintiečiams 15:33). Pora turėtų sutarti dėl moralės normų, finansų, vertybių, vaikų, bažnyčios lankymo ir dalyvavimo bažnyčios veiklose, santykių su giminėmis ir darbo. Šie dalykai yra potencialūs konfliktų sukelėjai, taigi apie juos turėtų būti atsargiai kalbama prieš susituokiant.

Galiausiai, kiekviena pora, besiruošianti santuokai, turėtų lankyti priešsantuokinius kursus, kuriuos veda jų pastorius arba kitas krikščionis tarnautojas. Tuose kursuose jie įgys naudingus įrankius, kurie padės jiems pastatyti savo santuoką ant Kristaus pamato. Jie taip pat išmoks, kaip spręsti konfliktus. Kai pora atliks visus šiuos dalykus, tuomet ji bus pasiruošusi su malda svarstyti, ar jie trokšta susijungti santuokoje. Jeigu mes nuoširdžiai ieškosime Dievo valios, Jis nukreips mūsų kelius (Patarlių 3:5-6).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kaip aš žinosiu, kad radau sau tobulą sutuoktinį?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries