settings icon
share icon
Klausimas

Kada yra tinkamas laikas santuokai?

Atsakymas


Tinkamas laikas santuokai skiriasi kiekvienam žmogui ir priklauso nuo jo unikalios situacijos. Kiekvieno žmogaus brandumo lygis ir gyvenimo patirtis skiriasi. Vieni yra pasiruošę santuokai 18 metų, o kiti niekada nėra pasiruošę. Daugiau nei 50% JAV santuokų baigaisi skyrybomis, ir tai parodo, kad mūsų visuomenė nelaiko santuokos amžinu įsipareigojimu. Tačiau tai yra pasaulio požiūris, kuris dažniausiai prieštarauja Dievo požiūriui (1 Korintiečiams 3:18).

Sėkminga santuoka privalo turėti stiprų pagrindą, kuris turėtų būti padėtas dar prieš pradedant susitikinėti su potencialiu sutuoktiniu. Mūsų krikščioniškas gyvenimas turėtų būti daugiau nei tik bažnyčios lankymas sekmadieniais ir dalyvavimas Biblijos studijose. Mes privalome turėti asmeninius santykius su Dievu, kurie įgijami tik per pasitikėjimą ir paklusnumą Jėzui Kristui. Prieš susituokiant, mes turime ieškoti informacijos apie santuoką ir apie Dievo požiūrį į santuoką. Prieš įsipareigojant santuokai, žmogus turi žinoti, ką Biblija moko apie meilę, įsipareigojimą, lytinius santykius, vyro ir žmonos vaidmenis, ir ko Dievas tikisi iš mūsų. Taip pat svarbu turėti bent vieną vyresnę susituokusią krikščionių porą kaip pavyzdį. Vyresnė pora gali atsakyti į klausimus apie sėkmingą santuoką, kaip būti intymiems (ne tik fiziškai), apie tikėjimo svarbą ir t.t.

Būsima sutuoktinių pora taip pat turi įsitikinti, kad jie pakankamai gerai pažįsta vienas kitą. Jie turėtų žinoti vienas kito požiūrius į santuoką, finansus, gimines, vaikų auginimą, auklėjimą, vyro ir žmonos pareigas, vienas ar abu dirbs už namų ribų, ir vienas kito dvasinį lygį. Daug žmonių susituokia pasitikėdami kito žodžiais, kad jis/ji yra krikščionis(-ė), ir vėliau išsiaiškina, kad tai buvo tik tušti žodžiai. Kiekviena pora, kuri galvoja apie santuoką, turėtų lankyti kursus apie santuoką, kuriuos veda jų pastorius arba kitas krikščionis tarnautojas. Daugybė pastorių nesutuoks poros, jeigu pora nelankys tų kursų.

Santuoka ne tik yra įsipareigojimas, bet taip pat sandora su Dievu. Tai pažadas pasilikti su tuo kitu žmogumi visą likusį gyvenimą, nesvarbu, ar sutuoktinis yra turtingas, vargšas, sveikas, sergantis, su atnsvoriu, per mažai sveriantis ar nuobodus. Krikščionių santuoka turi ištverti bet kokias aplinkybes, įskaitant ginčus, pyktį, nelaimes, šoką ir gedulą, depresiją, kartėlį, priklausomybes ir vienatvę. Jokia santuoka neturėtų būti pradėta galvojant, kad skyrybos yra vienas iš variantų- net jei tai būtų paskutinis šiaudas. Biblijoje parašyta, kad su Dievu viskas yra įmanoma (Luko 18:27), ir tai be abejo apima santuoką. Jeigu pora nuo pat pradžių priims sprendimą išlaikyti įsipareigojimą ir visur statyti Dievą pirmoje vietoje, skyrybos nebus neišvengiamas sprendimas nepakeliamoje situacijoje.

Mums svarbu nepamiršti, kad Dievas nori mums duoti tai, ko mūsų širdys trokšta. Bet tai įmanoma tik tuomet, kai mūsų troškimai sutampa su Jo troškimais. Dažnai žmonės susituokia, nes jie gerai dėl to jaučiasi. Kai susitikinėjate ir net santuokos pradžioje, pamatant vienas kitą, abu jaučiate drugelius pilve. Tuo metu abu žinot, ką reiškia būti įsimylėjus. Daugelis tikisi, kad tie jausmai niekada nepasikeis. Deja, jie keičiasi. Kai jausmai išblėsta, realybė gali nuvilti ir netgi nulemti skyrybas. Tačiau sėkmingoje santuokoje sutuoktiniai žino, kad buvimo vienas su kitu džiaugmas neturi baigtis. Drugelius pilve pakeičia gilesnė meilė, stipresnis įsipareigojimas, tvirtesnis pagrindas ir nepalaužiamas saugumas.

Biblijoje aiškiai mokoma, kad meilė nepriklauso nuo jausmų. Tai aišku iš įsakymo mylėti savo priešus (Luko 6:35). Tikra meilė įmanoma tik tada, kai mes leidžiame Šventajai Dvasiai veikti per mus ir auginti mumyse išgelbėjimo vaisių (Galatams 5:22-23). Mes kiekvieną dieną turime nuspręsti mirti sau ir savo savanaudiškumui, bei leisti Dievui šviesti per mus. 1 Korintiečiams 13:4-7 Paulius mus moko, kaip mums reikia mylėti kitus: „Meilė kantri ir maloni, meilė nepavydi; meilė nesigiria ir neišpuiksta. Ji nesielgia nepadoriai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, nemąsto piktai, nesidžiaugia neteisybe, džiaugiasi tiesa; visa pakenčia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria.“ Tinkamas laikas santuokai yra tada, kai mes esame pasiruošę kitą žmogų mylėti taip, kaip parašyta 1 Korintiečiams 13:4-7.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kada yra tinkamas laikas santuokai?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries