settings icon
share icon
Klausimas

Ar tikėjimas Dievu prieštarauja mokslui?

Atsakymas


Mokslo apibūdinimas yra „stebėjimas, atpažinimas, apibūdinimas, ekspermentavimas, tyrinėjimas ir teorinis reiškinių paaiškinimas“. Žmonija naudoja mokslą kaip metodą, padedantį geriau suprasti natūralią visatą. Tai žinojimo ieškojimas naudojant stebėjimą. Mokslo pasiekimai parodo, kiek pajėgia žmogaus logika ir vaizduotė. Tačiau krikščionio tikėjimas mokslu niekada neturėtų būti toks pats, kaip tikėjimas Dievu. Krikščionys gali tikėti Dievu ir gerbti mokslą, nuolatos prisimindami, kuris iš jų yra tobulas, o kuris netobulas.

Mes tikėjimu tikime Dievu. Mes įtikėjome Jo Sūnumi išgelbėjimui, mes tikime Jo Žodžiu nurodymams ir mes tikime Šventąja Dvasia vadovavimui. Mūsų tikėjimas Dievu turėtų būti absoliutus. Kai mes pasitikime Dievu, mes esame priklausomi nuo tobulo, visagalio, visažinančio Kūrėjo. Mūsų tikėjimas mokslu turėtų būti intelektualus ir nieko daugiau. Mes galime tikėtis iš mokslo daugybės gerų dalykų, bet taip pat galime tikėtis ir klaidų. Jeigu mes pasitikime mokslu, mes esame priklausomi nuo netobulų, nuodėmingų, ribotų ir mirtingų žmonių. Žvelgiant atgal mes matome, kad mokslas klydo dėl daugybės dalykų: žemės formos, varomojo skrydžio, vakcinų, kraujo perpylimo ir netgi dauginimosi. Dievas niekada neklysta.

Mums nereikia bijoti tiesos, taigi krikščionys neturėtų bijoti gero mokslo. Kai mes geriau suprantame, kaip Dievas sukūrė visatą, mes labiau vertiname kūrinijos stebūklą. Praplėsdami savo žinojimą, mes galima išgydyti ligas, kovoti su abejingumu ir nesusipratimais. Tačiau yra pavojų tiems, kurie tiki ir pasitiki žmogiška logika labiau negu jie tiki Kūrėju. Tie žmonės niekuo nesiskiria nuo atsidavusių religijai žmonių. Jie pasirenka tikėti žmogumi ir jie ras faktus, padedančius apginti jų tikėjimą.

Net patys racionaliausi mokslininkai, netgi tie, kurie atsisako tikėti Dievu, pripažįsta, jog jie negali pilnai suprasti visatos. Jie pripažįsta, jog neįmano įrodyti ar paneigti nei Dievo, nei Biblijos, lygiai taip pat kaip neįmanoma to padaryti su dauguma jų mėgstamiausių teorijų. Mokslas yra skirtas neutraliai disciplinai, ieškančiai tiesos, o ne kažkokių dalykų/pozicijų palaikymui.

Daug mokslo tyrimų paremia Dievo egzistavimą ir Jo darbus. Psalmių 19:1 parašyta: „Dangūs skelbia Dievo šlovę, tvirtuma byloja apie Jo rankų darbus.“ Tolimesni mokslininkų atradimai mums duoda daugiau sukūrimo įrodymų. DNR sudėtingumas ir replikacija, painūs ir tarpusavyje susiję fizikos dėsniai ir visiškai darnios sąlygos ir chemija čia žemėje mums padeda paremti žinią, esančią Biblijoje. Krikščionys turėtų priimti mokslą, kuris ieško tiesos, bet atmesti „mokslo kunigus“, kurie iškelia žmogišką išmintį aukščiau už Dievą.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar tikėjimas Dievu prieštarauja mokslui?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries