settings icon
share icon
Klausimas

Ar išgelbėjimas įgyjamas tik per tikėjimą, ar per tikėjimą ir darbus

Atsakymas


Tai turbūt vienas iš pačių svarbiausių visos krikščioniškos teologijos klausimų. Šis klausimas buvo Reformacijos- protestantiškų bažnyčių atsiskyrimo nuo Romos katalikų bažnyčios- priežastis. Šis klausimas taip pat yra skiriamasis Biblijinės krikščionybės ir daugumos „krikščioniškų kultų“ požymis. Ar išgelbėjimas įgyjamas tik per tikėjimą, ar per tikėjimą ir darbus? Ar aš esu išgelbėtas dėl to, kad tikiu Jėzumi, ar man reikia tikėti Jėzumi ir dar kažką daryti, kad būčiau išgelbėtas?

Šį klausimą (tikėjimas ar tikėjimas + darbai) apsunkina kai kurios sunkiau suprantamos Biblijos ištraukos. Palyginkite eilutes iš Laiško Romiečiams 3:28; 5:1 ir Laiško Galatams 3:24 su Jokūbo 2:24. Kai kas įžvelgia prieštaravimą tarp Pauliaus mokymo (išgelbėjimas tik per tikėjimą) ir Jokūbo (išgelbėjimas per tikėjimą ir darbus). Paulius dogmatiškai mokina, kad išteisinimas įmanomas tik per tikėjimą (Efeziečiams 2:8-9), o, kaip iš pirmo žvilgsnio atrodo, Jokūbas mokina, kad išteisinimas įmanomas per tikėjimą ir darbus. Ši tariama problema gali būti išspręsta, išsiaiškinus apie ką iš tikrųjų Jokūbas kalba. Jokūbas paneigia įsitikinimą, kad žmogus gali turėti tikėjimą ir nedaryti jokių gerų darbų (Jokūbo 2:17-18). Jis pabrėžia, kad tikro tikėjimo Kristumi rezultatai bus pakeistas gyvenimas ir geri darbai (Jokūbo 2:20-26). Jis nesako, kad išteisinimas ateina per tikėjimą ir darbus, bet kad žmogus, kuris iš tiesų yra išgelbėtas per tikėjimą, savo gyvenime darys gerus darbus. Jei žmogus tvirtina esąs tikintis, bet nedaro gerų darbų, tuomet tikriausiai jo tikėjimas Kristumi nėra nuoširdus (Jokūbo 2:14, 17, 20, 26).

Kaip ir Jokūbas, Paulius kalba apie šiuos dalykus savo laiškuose. Galatams 5:22-23, Paulius išvardina Dvasios vaisius, kurie turėtų būti tikinčiųjų gyvenimuose. Laiške Efeziečiams, iš karto po to, kai Paulius pasakė, kad mes esame išgelbėti tikėjimu, o ne darbais (Efeziečiams 2:8-9), jis mums paaiškina, kad mes esame sukurti geriems darbams (Efeziečiams 2:10). Paulius tikisi tiek pat rezultatų iš pakeistų gyvenimų, kiek ir Jokūbas: „Taigi, jei kas yra Kristuje, tas yra naujas kūrinys. Kas sena- praėjo, štai visa tapo nauja“ (2 Korintiečiams 5:17). Jokūbas ir Paulius neprieštarauja vienas kitam savo mokymu apie išgelbėjimą. Jie tiesiog į tą patį dalyką žvelgia iš skirtingų pusių. Paulius pabrėžia, kad išteisinimas įgyjamas tik tikėjimu, tuo tarpu Jokūbas pabrėžia, kad nuoširdaus tikėjimo Kristumi rezultatai bus geri darbai.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar išgelbėjimas įgyjamas tik per tikėjimą, ar per tikėjimą ir darbus
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries