settings icon
share icon
Klausimas

Kodėl yra tiek daug religijų? Ar visos religijos veda pas Dievą?

Atsakymas


Faktas, kad egzistuoja tiek daug religijų, ir teigimas, kad visos religijos veda pas Dievą, be abejonės sumaišo tuos, kurie nuoširdžiai ieško tiesos apie Dievą; kartais jų paieškos baigiasi vilties praradimu kada nors rasti tą absoliučią tiesą. Arba jie pasirenka universalistų teigimą, kad visos religijos veda pas Dievą. Žinoma, skeptikai religijų gausą naudoja kaip įrodymą, kad Dievo neįmanoma pažinti, arba kad Jis iš viso neegzistuoja.

Romiečiams 1:19-21 turi atsakymą, kodėl yra tiek daug religijų. Dievo tiesa yra matoma ir žinoma kiekvienam žmogui, nes Dievas tai apreiškė. Vietoje to, kad priimtų tą tiesą apie Dievą, dauguma žmonių ją atmeta ir pasirenka ieškoti savo būdo, kuris padėtų jiems suprasti Dievą. Tai nenuveda į „apšvietimą“ apie Dievą, bet į beprasmišką mąstymą. Čia mes randame „daugybės religijų“ priežastį.

Daugybė žmonių nenori tikėti Dievu, kuris reikalauja teisumo ir moralumu, taigi jie sukuria Dievą, kuris to nereikalauja. Daugelis žmonių nenori tikėti Dievu, kuris sako, kad žmonėms neįmanoma užsitarnauti dangaus. Taigi jie sukuria Dievą, kuris priima žmones į dangų, jeigu jie žengia tam tikrus žingsnius, laikosi tam tikrų taisyklių ir/arba paklūsta įstatymams, bent jau tiek, kiek jie sugeba stengiantis iš visų jėgų. Daugelis žmonių nenori santykių su Dievu, kuris yra suverenus ir visagalis. Taigi jie įsivaizduoja Dievą kaip mistinę jėgą, o ne asmenišką ir suverenų valdytoją.

Faktas, kad egzistuoja tiek daug religijų, nėra argumentas prieš Dievo egzistavimą, ar kad tiesa apie Dievą nėra aiški. Daugybės religijų egzistavimas parodo, kad žmonija atmetė vieną tikrą Dievą. Žmonija Jį pakeitė dievais, kurie labiau atitinka jų norus. Tai yra pavojinga. Troškimas „perkūrti“ Dievą pagal savo atvaizdą kyla iš mūsų nuodėmingos prigimties- prigimties, kuri galų gale „pjaus supuvimą“ (Galatams 6:7-8).

Ar visos religijos veda pas Dievą? Tiesą sakant, taip. Visos, išskyrus vieną, veda į Dievo teismą. Tik viena- krikščionybė- veda į Jo atleidimą ir amžiną gyvenimą. Kad ir kokią religiją žmogus bepasirinktų, visi susitiks Dievą po mirties (Hebrajams 9:27). Visos religijos veda pas Dievą, bet tik viena religija suteikia Dievo pripažinimą, nes tik per Jo išgelbėjimą, per tikėjimą Jėzumi Kristumi, žmogus gali ateiti pas Dievą su pasitikėjimu. Sprendimas priimti tiesą apie Dievą yra labai svarbus dėl vienos paprastos priežasties: amžinybė yra siaubingai ilgas laikas klysti. Dėl to labai svarbu teisingai mąstyti apie Dievą.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kodėl yra tiek daug religijų? Ar visos religijos veda pas Dievą?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries