settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra Kristaus teismo krasė?

Atsakymas


Romiečiams 14:10-12 rašoma: „Juk mes visi stosime prieš Kristaus teismo krasę <...> taigi kiekvienas iš mūsų duos Dievui apyskaitą už save.“ 2 Korintiečiams 5:10 parašyta: „Nes mums visiems reikės stoti prieš Kristaus teismo krasę, kad kiekvienas atsiimtų pagal tai, ką jis, gyvendamas kūne, darė- gera ar bloga.“ Pagal kontekstą aišku, kad abi Rašto vietos kalba apie tikinčiuosius, o ne netikinčius. Taigi Kristaus krasės teismas- tai tikinčiųjų gyvenimų ataskaita prieš Kristų.

Kristaus krasės teismas nenulemia mūsų išgelbėjimo, tai jau buvo patvirtinta Kristaus auka už mus (1 Jono 2:2) ir mūsų tikėjimu Juo (Jono 3:16). Visos mūsų nuodėmės yra atleistos, ir mes niekada nebūsime smerkiami dėl jų (Romiečiams 8:1). Mes neturėtume galvoti apie Kristaus teismo krasę kaip apie teismą, kurio metu mes būsime baudžiami dėl nuodėmių, verčiau mes turėtume galvoti apie jį kaip apie apdovanojimą už mūsų gyvenimus. Taip, Biblija moko, jog mes turėsime atsakyti už savo gyvenimus. Dalis to bus ataskaita už nuodėmes , kurias mes padarėme, bet tai nebus pagrindinis dalykas Kristaus teismo metu.

Kristaus teismo metu tikintieji bus apdovanoti pagal tai, kaip ištikimai jie tarnavo Kristui (1 Korintiečiams 9:4-27; 2 Timotiejui 2:5). Keletas dalykų, dėl kurių mes galime būti teisiami, yra Didžiojo Pavedimo vykdymas (Mato 28:18-20), mūsų pergalė prieš nuodėmę (Romiečiams 6:1-4), ir kaip mums sekėsi kontroliuoti savo liežuvius (Jokūbo 3:1-9). Biblijoje mokoma, jog tikintieji gaus karūnas pagal tai, kaip ištikimai jie tarnavo Kristui (1 Korintiečiams 9:4-27; 2 Timotiejui 2:5). Įvairios karūnos apibūdinamos 2 Timotiejui 1:5, 2 Timotiejui 4:8, Jokūbo 1:12, 1 Petro 5:4 ir Apreiškimo 2:10. Jokūbo 1:12 yra geras apibendrinimas, paaiškinantis, kaip mes turėtume mąstyti apie Kristaus teismo krasę: “Palaimintas žmogus, kuris ištveria pagundymą, nes, kai bus išbandytas, jis gaus gyvenimo vainiką, kurį Viešpats pažadėjo Jį mylintiems.”

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra Kristaus teismo krasė?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries