settings icon
share icon
Klausimas

Kaip teisingai melstis?

Atsakymas


Ar geriausia melstis stovint, sėdint, atsiklaupus ar pasilenkus? Ar mūsų rankos turėtų būti nuleistos, kartu sudėtos ar pakeltos į Dievą? Ar mums reikia užsimerkti, kai meldžiamės? Kur geriau melstis- bažnyčios pastate ar gamtoje? Ar mes turėtume melstis ryte, kai atsikeliame, ar vakare prieš einant miegot? Ar yra kažkokie žodžiai, kuriuos mes privalome naudoti maldoje? Kaip pradėti maldą? Kaip tinkamai užbaigti maldą? Šie ir kiti panašūs klausimai apie maldą yra dažnai užduodami. Kaip teisingai melstis? Ar aukščiau išvardyti dalykai yra svarbūs?

Per dažnai malda yra laikoma „stebuklinga formule“. Kai kurie tiki, kad, jeigu mes nepasakysime kiekvieno žodžio teisingai arba nesimelsime teisingoje pozicijoje, Dievas neišgirs ir neatsakys į mūsų maldą. Tai yra neparemta Biblija. Dievas atsako į mūsų maldas ne dėl laiko, kada mes meldžiamės, kur mes meldžiamės, kokioje pozicijoje mes meldžiamės, ar kokia tvarka mes sudeliojame žodžius savo maldoje. 1 Jono 5:14-15 mums pasakyta, kad mes galime būti užtikrinti, jog, kai ateiname pas Dievą maldoje, Jis mus girdi ir duos mums, ko tik prašysime pagal Jo valią. Panašiai parašyta ir Jono 14:13-14: „Ir ko tik prašysite mano vardu, Aš padarysiu, kad Tėvas būtų pašlovintas Sūnuje. Ko tik prašysite mano vardu, Aš padarysiu.“ Remiantis šiomis ir daugeliu kitų Šventojo Rašto ištraukų, mes matome, kad Dievas atsako į mūsų maldas pagal tai, ar jos sutampa su Jo valia, ir ar jos yra Jėzaus vardu (kad atneštų Jėzui garbę).

Tai kaip reikia teisingai melstis? Filipiečiams 4:6-7 parašyta, kad mes turėtume niekuo nesirūpinti, bet už visus dalykus melstis su dėkojimu širdyje. Dievas atsakys į visas tokias maldas, duodamas mūsų širdims savo ramybę. Teisingas maldos būdas yra širdies išliejimas prieš Dievą, būvimas nuoširdžiais ir atvirais su Dievu, nes Jis jau ir taip žino mus geriau negu mes žinome patys save. Mums reikia pateikti savo prašymus Dievui, nepamirštant, kad Jis žino, kas mums yra geriausia, ir neduos to, kas nėra Jo valia mums. Mums reikia išreikšti savo meilę ir dėkingumą Dievui bei Jį garbinti, nesirūpinant, ar naudojame teisingus žodžius. Dievui labiau rūpi, kas yra mūsų širdyse, o ne mūsų iškalbingumas.

Viešpaties malda, užrašyta Mato 6:9-13, yra panašiausia į maldos „modelį“, pateiktą Biblijoje. Tai nereiškia, kad mums reikia ją išmokti mintinai ir kartoti Dievui. Tai yra pavyzdys, kuris mums padeda žinoti, kas turėtų įeiti į maldą- garbinimas, pasitikėjimas Dievu, prašymai, išpažintis ir atsidavimas. Mes turime melstis už dalykus, apie kuriuos kalbama Viešpaties maldoje, bet naudojant savo žodžius ir „pritaikant“ mūsų kelionei su Dievu. Teisingas maldos būdas yra išreiškimas, kas yra mūsų širdyse. Sėdint, stovint, atsiklaupus, sudėjus rankas, užmerkus akis, atsimerkus, bažnyčioje, namuose ar lauke, ryte ar vakare- visa tai yra pašaliniai dalykai, kurie priklauso nuo to, kas žmogui labiau priimtina, ir kuo jis yra įsitikinęs. Dievas trokšta, kad malda būtų tikra. Jis trokšta asmeninio bendravimo su mumis.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kaip teisingai melstis?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries