settings icon
share icon
Klausimas

Kaip teisingai studijuoti Bibliją?

Atsakymas


Dievo Žodžio supratimas yra vienas iš svarbiausių dalykų tikinčiojo gyvenime. Dievas mums įsako ne tik skaityti Bibliją, bet studijuoti ir teisingai ją naudoti (2 Timotiejui 2:15). Šventojo Rašto studijavimas yra sudėtingas. Paviršutiniškas Šventojo Rašto skaitymas gali būti labai klaidingų išvadų priežastis. Taigi labai svarbu suprasti keletą principų, kurie padeda teisingai suprasti Šventąjį Raštą.

1) Mes privalome melstis ir prašyti, kad Šventoji Dvasia mums padėtų suprasti Raštą,nes tai yra viena iš Šventosios Dvasios veiklų. „Bet kai ateis Ji, Tiesos Dvasia, jus Ji įves į visą tiesą. Ji nekalbės iš savęs, bet kalbės, ką išgirs, ir praneš, kas dar turi įvykti“ (Jono 16:13). Taip kaip Šventoji Dvasia vadovavo apaštalams užrašant Naująjį Testamentą, taip Ji dabar mums vadovauja suprantant Šventąjį Raštą. Biblija yra Dievo knyga, ir mums reikia Jo klausti, ką ji reiškia. Jeigu tu esi krikščionis, Šventojo Rašto autorė- Šventoji Dvasia- yra tavyje, ir Ji nori, kad tu suprastum, ką Ji parašė.

2) Mes negalime atskirti eilutės nuo šalia esančių eilučių ir interpretuoti ją išėmus iš konteksto. Interpretuojant eilutę visada reikia skaityti šalia esančias eilutes ir skyrius, kad suprastume kontekstą. Visas Raštas yra iš Dievo (2 Timotiejui 3:16; 2 Petro 1:21), bet Dievas naudojo žmones jį užrašyti. Tie žmonės rašydami knygą/laišką turėjo konkretų tikslą ar problemą omenyje. Kad mes geriau tai suprastume, mums reikia sužinoti, kas parašė tą knygą, kam ta knyga buvo parašyta, ir kodėl ji buvo parašyta. Mums taip pat reikia leisti pačiam tekstui kalbėti. Kartais žmonės patys priskiria žodžiams reikšmę, kad gautų interpretaciją, kurios nori.

3) Studijuojant Bibliją mes taip pat negalime pasikliauti tik savimi. Tik išdidus žmogus galvos, kad nėra nieko, ką jis galėtų išmokti iš tų, kurie visą savo gyvenimą studijavo Šventąjį Raštą. Kai kurie žmonės klaidingai galvoja, kad jie pasikliaus tik Šventąja Dvasia ir patys atras visas Šventajame Rašte paslėptas tiesas. Kai Jėzus davė Šventąją Dvasią, Jis taip pat mus apdovanojo dvasinėmis dovanomis, kurios turi būti naudojamos Kristaus Kūne. Viena iš tų dovanų yra mokymas (Efeziečiams 4:11-12; 1 Korintiečiams 2:28). Dievas mums davė tuos mokytojus, kad jie mums padėtų teisingai suprasti Šventąjį Raštą ir jam paklusti. Taigi Šventąjį Raštą geriau studijuoti su kitais tikinčiaisias, padedant vienas kitam suprasti ir pritaikyti Dievo Žodžio tiesas.

Taigi, koks yra teisingas būdas studijuoti Bibliją?
Mes turime:
1) Su malda ir nuolankumu pasitikėti, kad Šventoji Dvasia mums duos supratimą.
2) Visada studijuoti eilutę/ištrauką jos kontekste, nes Biblija pati save paaiškina.
3) Gerbti kitų tikinčiųjų, kurie taip pat bandė studijuoti Bibliją, pastangas.
Dievas yra Biblijos autorius ir Jis nori, kad mes ją suprastume.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kaip teisingai studijuoti Bibliją?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries