settings icon
share icon
Klausimas

Kaip aš galiu tapti krikščioniu?

Atsakymas


Prieš tampant krikščioniu, pirmiausia reikia suprasti, ką terminas „krikščionis“ reiškia. Šis terminas atsirado Antiochijos mieste pirmame mūsų eros amžiuje (žr. Apaštalų darbų 11:26). Gali būti, kad iš pradžių terminas „krikščionis“ buvo naudojamas kaip įžeidimas. Šis žodis reiškia „kaip Kristus“. Bėgant amžiams tikintieji Jėzumi Kristumi pasisavino terminą „krikščionis“ ir pradėjo jį nauoti, kad parodytų, jog jie yra Jėzaus Kristaus pasekėjai.

Kodėl man tapti krikščioniu?
Jėzus Kristus teigė, jog Jis atėjo: „ne kad Jam tarnautų, bet pats tarnauti ir savo gyvybės atiduoti kaip išpirkos už daugelį“ (Morkaus 10:45). Mums tuomet iškyla klausimas- kodėl mums reikia išpirkos? Išpirka- tai mokestis, kurį sumokėjus žmogus yra paleidžiamas į laisvę. Žodis „išpirka“ dažniausiai naudojamas kalbant apie pagrobimus, kai žmogus yra pagrobtas ir įkalintas, ir negali išeiti į laisvę iki tol, kol bus sumokėta išpirka.

Jėzus sumokėjo išpirką, kad išlaisvintų mus iš vergovės! Vergovės kam? Vergystės nuodėmei, jos pasekmėms ir fiziniai mirčiai, po kurios mes būtume amžinai atskirti nuo Dievo. Kodėl Jėzui reikėjo sumokėti šitą išpirką? Nes mes visi esame užkrėsti nuodėme (Romiečiams 3:23) ir dėl to nusipelnėme Dievo teismo (Romiečiams 6:23). Kaip Jėzus sumokėjo išpirką už mus? Mirdamas ant kryžiaus ir sumokėdamas už mūsų nuodėmes (1 Korintiečiams 15:3; 2 Korintiečiams 5:21). Kodėl Jėzaus mirtis buvo užtektina kaina už mūsų nuodėmes? Jėzus buvo Dievas žmogaus pavidalu. Dievas atėjo į žemę ir tapo vienu iš mūsų, kad mirtų už mūsų nuodėmes (Jono 1:1,14). Kadangi Jėzus yra Dievas, Jo mirties vertė siekia begalybę, ir jos užtenka sumokėti už viso pasaulio nuodėmes (1 Jono 2:2). Jėzaus prisikėlimas iš numirusių parodė, jog Jo mirtis buvo užtektina auka, kuri tikrai nugalėjo nuodėmę ir mirtį.

Kaip man tapti krikščioniu?
Ši dalis yra geriausia. Kadangi Dievas mus myli, Jis šią dalį padarė mums labai paprastą. Tau tereikia priimti Jėzų kaip tavo Gelbėtoją, pilnai priimti Jo mirtį kaip pilną auką už tavo nuodėmes (Jono 3:16) ir pilnai pasitikėti vien Juo kaip tavo Gelbėtoju (Jono 14:6; Apaštalų darbų 4:12). Tapimas kriščionimi neturi nieko bendro su ritualais, ėjimu į bažnyčią ir kažkokių dalykų darymu ar susilaikymu. Tapimas krikščioniu yra asmeninių santykių su Jėzumi Kristumi turėjimas. Asmeniniai santykiai su Jėzumi Kristumi per tikėjimą padaro žmogų krikščionimi.

Ar tu esi pasiruošęs tapti krikščionimi?
Jeigu tu esi pasiruošęs priimti Jėzų Kristų kaip savo Gelbėtoją ir tapti krikščionimi, tau tereikia tikėti. Ar tu supranti ir tiki, kad tu nusidėjai ir esi vertas bausmės? Ar supranti ir tiki, kad Jėzus pasiėmė tą bausmę ir mirė ant kryžiaus vietoje tavęs? Ar tu supranti ir tiki, jog užteko tos aukos sumokėti už tavo nuodėmes? Jeigu į visus klausimus atsakei “taip”, tuomet tiesiog pasitikėk Jėzumi kaip Gelbėtoju. Priimk Jį tikėjimu ir pilnai pasitikėk vien Juo. To užtenka, kad taptum krikščionimi!

Ar Jūs, perskaitę atsakymą į šį klausimą, priėmėte sprendimą dėl Kristaus? Jei taip, prašome spustelėti klavišą „Aš priėmiau Kristų šiandien“.

English

Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Kaip aš galiu tapti krikščioniu?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries