settings icon
share icon
Klausimas

Ką krikščioniui daryti, jeigu jis yra susituokęs su netikinčiu?

Atsakymas


Santuoka su netikinčiu gali būti vienas iš didžiausių iššūkių krikščionio gyvenime. Santuoka yra šventa sąjunga, sujungianti du žmones į vieną kūną (Mato 19:5). Tikinčiajam ir netikinčiajam gali būti labai sunku kartu gyventi ramų ir harmoningą gyvenimą (2 Korintiečiams 6:14-15). Jeigu vienas sutuoktinis tampa krikščioniu po vestuvių, greitai pasimato neišvengiama dviejų skirtingų autoritetų priešprieša sutuoktinių gyvenimuose.

Dažnai krikščionys, įsitikinę, kad tai yra vienintelis būdas nešti Dievui garbę, ieško būdų, kaip pabaigti tokią santuoką. Tačiau Dievo Žodis moko priešingai. Mums svarbu ne tik būti pasitenkinusiais savo situacijoje, bet taip pat ieškoti būdų, kaip nešti Dievui šlovę sudėtingose aplinkybėse (1 Korintiečiams 7:17). 1 Korintiečiams 7:12-14 Biblija tiesiogiai kalba tiems, kurie yra susituokę su netikinčiaisiais: „jei kuris brolis turi netikinčią žmoną ir ji sutinka gyventi su juo, tenesiskiria su ja. Taip pat moteris, turinti netikintį vyrą, kuris sutinka su ja gyventi, tenesiskiria su juo. Mat netikintis vyras pašventinamas žmona, o netikinti žmona pašventinama vyru...“

Su netikinčiaisiais susituokę krikščionys turės prašyti Šventosios Dvasios jėgos, kad su Jos pagalba jie galėtų išpažinti Kristų ir gyventi Dievo būvimo šviesoje (1 Jono 1:7). Jie turėtų prašyti, kad Dievas savo jėga keistų jų širdis, ir kad jie neštų Šventosios Dvasios vaisius (Galatams 5:22-23). Krikščionė žmona turi būti atsidavusi net ir netikinčiam vyrui (1 Petro 3:1). Kad ji sugebėtų taip gyventi, jai reikės išlaikyti artimus santykius su Dievu ir pasikliauti Jo malone.

Krikščionys neturėtų gyventi atsiskyrusius gyvenimus. Jiems reikia rasti palaikymą bažnyčioje arba Biblijos studijos grupėse. Santuoka su netikinčiu nepakeičia tų santykių šventumo, taigi kiekvienas krikščionis turėtų melstis už savo sutuoktinį ir rodyti gerą pavyzdį, leisti Kristaus šviesai ryškiai šviesti per juos (Filipiečiams 2:14). Tegul 1 Petro 3:1 tiesa- netikinčio sutuoktinio „laimėjimas“- būna kiekvieno tikinčiojo, kuris yra susituokęs su netikinčiu, viltis ir tikslas.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką krikščioniui daryti, jeigu jis yra susituokęs su netikinčiu?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries