settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie sukūrimą ir evoliuciją?

Atsakymas


Šiuo atsakymu mes nebandysime pateikti sukūrimo ar evoliucijos teorijų mokslinių argumentų. Jeigu norite mokslinių argumentų patvirtinančių sukūrimą ir/arba paneigiančių evoliuciją, mes rekomenduojame „Answers in Genesis“ („Atsakymai Pradžios knygoje“) ir „Institute of Creation Research“ („Sukūrimo tyrinėjimo institutas“). Šio straipsnio tikslas yra paaiškinti, kodėl, pagal Bibliją, diskusija apie sukūrimą ir evoliuciją išvis egzistuoja. Romiečiams 1:25 parašyta: „Jie Dievo tiesą iškeitė į melą ir garbino kūrinius bei tarnavo jiems, o ne Kūrėjui, kuris palaimintas per amžius. Amen!”

Vienas iš pagrindinių faktorių, sukeliančių šią diskusiją, yra tai, kad dauguma mokslininkų, kurie tiki evoliucijos teorija, yra ateistai arba agnostikai. Kai kurie mokslininkai tiki teistine evoliucija, dar kiti laikosi diestinio Dievo požiūrio (Dievas egzistuoja, bet jis nedalyvauja pasaulio veikime, viskas vyskta natūraliai.) Yra tų, kurie sąžiningai įvertinę visą informaciją, padaro išvadas, jog geriausiai viską paaiškina evoliucija. Tačiau tokių yra nedaug. Dauguma mokslininkų tiki, jog gyvybė išsivystė be jokio „aukštesnės būtybės“ įsikišimo. Evoliucija pagal apibrėžimą yra natūralistinis mokslas.

Tam, kad ateizmas būtų tikras, turi būti rastas paaiškinimas (kažkas kitas negu Kūrėjas), nes kaip gi kitaip gyvybė pradėjo egzistuoti? Nors tikėjimas evoliucija atsirado šiek tiek anksčiau negu Charles Darwin, jis pirmasis sukūrė tikėtina evoliucijos proceso modelį- natūraliąją atranką. Darwin iš pradžių vadino save krikščionimi, bet vėliau dėl įvairių šeimyninių traumų jis išsižadėjo krikščionybės ir nustojo tikėti Dievo egzistavimu. Evoliuciją sukūrė ateistas. Darwin tikslas nebuvo įrodyti, kad Dievas neegzistuoja, tačiau tai yra evoliucijos teorijos rezultatas. Evoliucija įgalina ateizmą. Evoliucijos mokslininkai tikriausiai neprisipažins, jog jų tikslas yra rasti alternatyvų gyvybės atsiradimo paaiškinimą ir tuo pagrįsti ateizmą, bet, pagal Bibliją, būtent tai yra evoliucijos teorijos egzistavimo priežastis.

Biblijoje parašyta: „Kvailys pasakė širdyje: ‚Nėra Dievo‘“ (Psalmių 14:1; 53:1). Biblijoje taip pat rašoma, jog žmonės neturi pasiteisinimų dėl ko jie netiki Kūrėju Dievu. „Jo neregimosios ypatybės- Jo amžinoji galybė ir dievystė- nuo pat pasaulio sukūrimo aiškiai suvokiamos iš Jo kūrinių, todėl jie nepateisinami“ (Romiečiams 1:20). Pasak Biblijos, kiekvienas, kuris neigia Dievo egzistavimą, yra kvailys. Kodėl tuomet yra tiek daug žmonių, įskaitant kai kuriuos krikščionis, kurie tiki, jog evoliucijos šalininkai teisingai interpretuoja mokslinę informaciją? Pasak Biblijos, jie visi yra kvailiai! Kvailumas nereiškia intelekto trūkumą. Daug evoliucijos mokslininkų yra nepaprastai protingi. Kvailumas- tai nesugebėjimas tinkamai panaudoti žinojimo/informacijos. Patarlių 1:7 rašoma: „Viešpaties baimė yra išminties pradžia, bet kvailiai niekina išmintį ir pamokymus.“

Evoliucijos mokslininkai tyčiojasi iš sukūrimo ir/arba išmintingo (dieviško) dizaino, teigdami, jog tai nėra pagrįsta moksliškai ir net nėra verta tyrinėjimo. Jie teigia, jog tam, kad kažkas vadintųsi „mokslu“, turi būti įmanoma tai stebėti ir patikrinti; tai turi būti natūralistinis dalykas. Sukūrimas pagal apibrėžimą yra antgamtinis. Dievas ir antgamtiniai reiškiniai negali būti stebimi ir patikrinami (toks tų mokslininkų argumentas). Taigi sukūrimas ir/arba išmintingas dizainas negali būti vadinami mokslu. Žinoma, evoliucijos mes taip pat negalime stebėti ir patikrinti, bet tai kažkodėl nesukelia jokių problemų. Taigi visa informacija yra filtruojama per išankstinį nusistatymą ir evoliucijos teorijos priėmimą, net nesvarstant apie kitus galimus paaiškinimus.

Pirminis visatos ir gyvybės atsiradimas negali būti patikrintas ar stebimas. Sukūrimo ir evoliucijos teorijos yra paremtos tikėjimu. Nei viena iš jų negali būti patikrinta, nes mes negalime nukeliauti bilijonus (arba tūkstančius) metų atgal ir stebėti visatos ir gyvybės atsiradimo. Evoliucijos mokslininkai atmeta sukūrimą kaip galimą variantą, remiantis principais, kurie, logiškai mąstant, taip pat juos turėtų priversti atmesti evoliucijos teoriją kaip moksliškai paaiškinamą atsiradimo teoriją. Evoliucija, bent jau kalbant apie atsiradimą/pradmenis, nei kiek daugiau neatitinka „mokslo“ apibūdinimo negu sukūrimas. Manoma, jog evoliucija yra vienintelis atsiradimo paaiškinimas, kurį galima patikrinti. Taigi tai laikoma vienintele atsiradimo teorija, kuri gali būti laikoma „moksline“. Tai yra kvailystė! Mokslininkai, kurie gina evoliucijos teoriją, atmeta kitas galimas atsiradimo teorijas net jų nepatikrinę, vien dėl to, kad jos neatitinka nelogiško, siauro „mokslo“ apibūdinimo.

Jeigu sukūrimo teorija yra teisinga, tuomet yra Kūrėjas, prieš kurį mes visi eame atsakingi. Evoliucija yra ateizmo įgalintoja. Evoliucija leidžia ateistams paaiškinti, kaip egzistuoja gyvenimas be Kūrėjo Dievo. Evoliucija neigia, jog Dievas yra reikalingas ir dalyvauja visatos veikime. Biblijoje aiškiai pateikiamas pasirinkimas. Mes galime tikėti visagalio ir visažinio Dievo Žodžiu arba mes galime tikėti nelogiškais, šališkais, „moksliškais“ kvailių paaiškinimais.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie sukūrimą ir evoliuciją?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries