settings icon
share icon
Klausimas

Ar Biblija buvo sugadinta, pakeista, redaguota, atnaujinta?

Atsakymas


Senojo Testamento knygos buvo parašytos maždaug 1400-400 metais pr. Kr. Naujojo Testamento knygos buvo parašytos maždaug 40-90 mūsų eros metais. Taigi apie 3400- 1900 metų praėjo nuo Biblijos parašymo. Per tą laiką originalūs rankraščiai buvo prarasti. Jie tikriausiai nebeegzistuoja. Per tą laiką Biblijos knygos taip pat buvo daugelį kartų nukopijuotos. Kopijų kopijos buvo padarytos. Visa tai žinant, ar mes galime pasitikėti Biblija?

Kai Dievas įkvėpė žmones užrašyti Jo Žodį, Jo Žodis buvo Dievo įkvėptas ir be klaidų (2 Timotiejui 3:16-17; Jono 17:17). Tačiau Biblijoje tai niekur netaikoma originalių rankraščių kopijoms. Kad ir kaip kruopščiai raštininkai stengėsi perrašyti Šventąjį Raštą, nei vieno nėra tobulo. To pasekoje įvairiose Šventojo Rašto kopijose atsirado mažų skirtumų. Iš visų tūkstančių graikų ir hebrajų rankraščių, kurie egzistuoja, jokie du nebuvo identiški iki tol, kol spausdinimo mašina nebuvo išrasta 1500 metais.

Tačiau bet koks mokslininkas, neturintis išankstinio nusistatymo, sutiks, kad Biblija buvo nepaprastai gerai išsaugota. Biblijos kopijos iš XIV amžiaus yra beveik tokios pačios savo turiniu kaip ir kopijos iš III amžiaus. Kai Negyvosios jūros ritiniai buvo rasti, mokslininkai buvo šokiruoti. Nors Negyvosios Jūros ritiniai buvo šimtus metų senesni už bet ką kitą iki tol atrastą, jie buvo nepaprastai panašūs į kitas senovines Senojo Testamento kopijas. Net ir užkietėję skeptikai ir Biblijos kritikai pripažįsta, kad per visus šitus amžius Biblija buvo geriau išsaugota ir yra daug tikslesnė už bet kokį kitą senovinį dokumentą.

Mes neturime jokių įrodymų, kad Biblija buvo pataisyta, redaguota ar gadinama sistematiškai. Biblinių rankraščių kiekis mums leidžia atpažinti bet kokį bandymą gadinti Dievo Žodį. Nedideli skirtumai tarp rankraščių nesukelia abejonių dėl jokios svarbios Biblijos doktrinos.

Ar mes galime pasitikėti Biblija? TAIP! Nepaisant netyčinių žmonių klaidų ir suplanuotų atakų, Dievas išsaugojo savo Žodį. Mes galime pilnai pasitikėti Biblija, kurią turime šiandien, nes ji yra ta pati Biblija, kuri buvo parašyta pradžioje. Biblija yra Dievo Žodis, ir mes galime ja pasitikėti (2 Timotiejui 3:16; Mato 5:18).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar Biblija buvo sugadinta, pakeista, redaguota, atnaujinta?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries