settings icon
share icon
Klausimas

Ar krikščionys turėtų sportuoti? Ką Biblija moko apie sveikatą?

Atsakymas


Kaip ir su daugybe dalykų gyvenime, taip ir su sportu galima nueiti į kraštutinumus. Kai kurie žmonės sutelkia visą savo dėmėsį ties dvasiniais dalykais ir visiškai ignoruoja fizinius kūnus. Kiti visą savo dėmėsį skiria kūno formai ir visiškai nekreipia dėmesio į dvasinį augimą ir brandą. Nei vienas iš šių variantų neatitinka biblinio balanso. 1 Timotiejui 4:8 parašyta: „Kūno lavinimas nedaug naudos duoda, dievotumas viskam naudingas; jis turi esamojo ir būsimojo gyvenimo pažadą.“ Šioje eilutėje nėra neigiamas sporto būtinumas. Šioje eilutėje sakoma, jog sportas yra svarbus, tačiau dievotumas yra svarbesnis.

Apaštalas Paulius tai pat mini kūno lavinimą kaip dvasinės tiesos iliustraciją (1 Korintiečiams 9:24-27). Jis palygina krikščionišką gyvenimą su lenktynėmis, kuriose mes bėgame, kad gautume prizą. Bet prizas, kurio mes siekiame yra amžinas vainikas, kuris niekada nenuvys. 2 Timotiejui 2:5 Paulius rašė: „Ir kas stoja į rungtynes, negaus vainiko, jei nebus grūmęsis pagal taisykles.“ Paulius dar kartą naudoja sporto iliustraciją 2 Timotiejui 4:7 eilutėje: „Aš kovojau gerą kovą, baigiau bėgimą, išlaikiau tikėjimą.“ Nors šiose Rašto ištraukose susikoncentruojama ne ties fiziniu sportu, pats faktas, kad Paulius naudojo sporto terminus dvasinėms tiesoms mokyti, parodo, jog jis teigiamai vertino sportą ir netgi rungtynes. Mes esame fizinės ir dvasinės būtybės. Nors mūsų dvasinė būsena bibliškai kalbant yra svarbesnė, mes negalime ignoruoti nei dvasinės nei fizinės sveikatos.

Taigi, aiškiai matome, jog nėra nieko blogo su sportuojančiu krikščioniu. Biblijoje aiškiai rašoma, jog mes turime rūpintis savo kūnais (1 Korintiečiams 6:19-20). Tačiau Biblija mus perspėja saugotis tuštybės (2 Samuelio 16:7; Patarlių 31:30; 1 Petro 3:3-4). Mūsų tikslas sportuojant neturėtų būti gera išvaizda, kurią pastebės kiti žmonės. Verčiau mes turėtume sportuoti, kad pagerintume savo sveikatą ir turėtume daugiau energijos, kurią galime skirti dvasinių tikslų siekimui.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar krikščionys turėtų sportuoti? Ką Biblija moko apie sveikatą?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries