settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie šmėklas / vaidenimąsi?

Atsakymas


Ar šmėklos egzistuoja? Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to, kas turima omenyje naudojant žodį „šmėkla“. Jeigu šis terminas reiškia „dvasinę būtybę“, tuomet atsakymas yra „taip“. Jeigu terminas reiškia „mirusio žmogaus dvasią“, tuomet atsakymas yra „ne“. Biblijoje labai aiškiai parašyta, kad yra dvasinės būtybės- geros ir blogos. Bet Biblija paneigia idėja, kad mirusių žmonių sielos gali pasilikti žemėje ir vaidentis gyviesiems.

Hebrajams 9:27 teigia: “Ir kaip žmonėms skirta vieną kartą mirti, o po to teismas...“ Čia parašyta, kas atsitinka žmogaus sielai/dvasiai po mirties- teismas. Šio teismo rezultatas yra dangus tikintiesiems (2 Korintiečiams 5:6-8; Filipiečiams 1:23) ir pragaras netikintiems (Mato 25:46; Luko 16:22-24). Nėra tarpinio varianto. Nėra galimybės pasilikti žemėje „šmėklos“ formoje. Jeigu šmėklos egzistuoja, pagal Bibliją, tai jokiais būdais negali būti bekūnės mirusių žmonių dvasios.

Biblija aiškiai moko, jog yra dvasinės būtybės, kurios susijungia su mūsų fiziniu pasauliu ir jame pasirodo. Biblija juos laiko angelais ir demonais. Angelai yra dvasios, kurios ištikimai tarnauja Dievui. Angelai yra teisūs, geri ir šventi. Demonai yra puolę angelai; angelai, kurie maištavo prieš Dievą. Demonai yra blogi, apgaulingi ir naikinantys. Pagal 2 Korintiečiams 11:14-15, demonai apsimeta esantys „šviesos angelai“ ir „teisumo tarnai“. Atrodo, kad jie tikrai gali ir turi galios pasirodyti „šmėklų“ pavidale ir pamėgdžioti mirusį žmogų.

Panašiausias į „vaidenimąsi“ biblinis pavyzdys yra aprašytas Morkaus 5:1-20. Demonų legionas buvo apsėdęs vyrą ir naudojo jį užimti kapines. Nebuvo jokių šmėklų. Tuo atveju paprastas žmogus buvo kontroliuojamas demonų; jis buvo naudojamas gąsdinti toje vietovėje gyvenusius žmones. Demonai tik bando „vogti, žudyti ir naikinti“ (Jono 10:10). Jie padarys viską, ką gali, kad apgautų žmones ir atitolintų juos nuo Dievo. Tikriausiai toks pats paaiškinimas tinka šiandieninei „šmėklų“ veiklai. Kaip tai besivadintų- šmėkla, vampyras ar poltergeistas-, jeigu tikrai vyksta kažkokia blogio dvasių veikla, tai yra demonų darbas.

Kaip dėl tų atveju, kai šmėklų veikla yra „pozityvi“? O kaip dėl aiškiaregių, kurie tvirtina iškviečiantys mirusį žmogų ir iš jo gaunantys tikros, naudingos informacijos? Vėlgi, mums svarbu nepamiršti, kad demonų tikslas yra apgauti. Demonas mielu noru atskleis tikrą informaciją, jeigu bus pasiektas tikslas, ir žmonės pasitikės aiškiaregiais labiau negu Dievu. Net ir gera, tikra informacija, jeigu ji ateina iš šaltinio, kuris turi blogų motyvų, gali būti panaudota suklaidinti, sugadinti ir sunaikinti.

Susidomėjimas paranormalia veikla tampa vis populiaresnis. Yra žmonių ir net verslų, kurie vadina save „šmėklų medžiotojais“ ir už tam tikrą kainą išvarys šmėklas iš jūsų namų. Aiškiaregiai, spiritizmo seansai, taro kortos ir mediumai laikomi vis normalesniais. Iš prigimties žmonės supranta, kad dvasinis pasaulis egzistuoja. Gaila, tačiau vietoje to, kad bendraudami su Dievu ir studijuodami Jo Žodį žmonės ieškotų tiesos apie dvasinį pasaulį, daugelis leidžia dvasiniam pasauliui juos apgauti. Be abejonės, demonai juokiasi iš to, kaip puikiai jie sugebėjo apgauti daugybę žmonių.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie šmėklas / vaidenimąsi?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries