settings icon
share icon
Klausimas

Kokie yra skirtumai tarp bažnyčios paėmimo į dangų ir Kristaus antro atėjimo?

Atsakymas


Bažnyčios paėmimas į dangų ir Kristaus antras atėjimas dažnai yra maišomi. Kartais sunku nuspręsti, ar Šventojo Rašto eilutė kalba apie bažnyčios paėmimą į dangų, ar apie antrą atėjimą. Tačiau studijuojant Biblijos pranašystes apie paskutiniuosius laikus labai svarbu suprasti skirtumą.

Bažnyčios paėmimas į dangų įvyks, kai Jėzus Kristus paims bažnyčią (visus tikinčiuosius Kristumi) nuo žemės. Tai yra apibūdinta 1 Tesalonikiečiams 4:13-18 ir 1 Korintiečiams 15:50-54. Tikintieji, kurie bus mirę prisikels su savo kūnais, ir kartu su tikinčiaisiais, kurie dar gyvi, susitiks su Viešpačiu ore. Tai įvyks akimirksniu. Antras Kristaus atėjimas įvyks, kai Jėzus sugrįš į žemę nugalėti Antikristo, sunaikinti blogio ir įkurti savo tūkstantmetinės karalystės. Antras atėjimas apibūdinamas Apreiškimo 19:11-16.

Štai svarbūs skirtumai tarp bažnyčios paėmimo į dangų ir antro atėjimo:

1) Bažnyčios paėmimo į dangų metu, tikintieji susitiks su Viešpačiu ore (1 Tesalonikiečiams 4:17). Antro atėjimo metu tikintieji sugrįš kartu su Viešpačiu į žemę (Apreiškimo 19:14).

2) Kristaus antras atėjimas įvyks po didžiojo ir baisiojo suspaudimo laikotarpio (Apreiškimo 6-19 skyriai). Bažnyčios paėmimas į dangų įvyks prieš suspaudimo laikotarpį (1 Tesalonikiečiams 5:9; Apreiškimo 3:10).

3) Bažnyčios paėmimas tai tikinčiųjų išvadavimas, pašalinant juos nuo žemės (1 Tesalonikiečiams 4:13-17, 5:9). Kristaus antrojo atėjimo metu bus įvykdyta bausmė ir netikintieji bus pašalinti (Mato 24:40-41).

4) Bažnyčios paėmimas bus slaptas ir staigus (1 Korintiečiams 15:50-54). Kristaus antras atėjimas bus visiems matomas (Apreiškimo 1:7; Mato 24:29-30).

5) Antras Kristaus atėjimas neįvyks iki tol, kol kiti tam tikri paskutiniųjų laikų įvykiai neįvyks (2 Tesalonikiečiams 2:4; Mato 24:15-30; Apreiškimo 6-18 skyriai). Bažnyčios paėmimas į dangų bus staigus, tai gali įvykti bet kuriuo momentu (Tito 2:13; 1 Tesalonikiečiams 4:13-18; 1 Korintiečiams 15:50-54)

Kodėl svarbu atskirti bažnyčios paėmimą į dangų nuo antro Kristaus atėjimo?

1) Jeigu bažnyčios paėmimas į dangų ir antras Kristaus atėjimas yra tas pats įvykis, tuomet tikintiesiems reikėtų ištverti suspaudimo laikotarpį (1 Tesalonikiečiams 5:9; Apreiškimo 3:10).

2) Jeigu bažnyčios paėmimas į dangų ir antras Kristaus atėjimas yra tas pats įvykis, tuomet Kristaus atėjimas negali įvykti bet kurią akimirką, nes iki tol turi įvykti daug kitų įvykių (Mato 24:4-30).

3) Apreiškimo 6-19 skyrių suspaudimo laikotarpio aprašyme bažnyčia niekur neminima. Per suspaudimo laikotarpį, taip pat vadinamą baisia diena Jokūbui (Jeremijo 30:7), Dievas vėl savo dėmesį pagrinde skirs Izraeliui (Romiečiams 11:17-31).

Bažnyčios paėmimas į dangų ir Kristaus antras atėjimas yra panašūs, tačiau atskiri įvykiai. Abiejų metu Kristus sugrįš. Abu įvykiai yra paskutiniųjų laikų įvykiai. Tačiau labai svarbu atpažinti jų skirtumus. Apibendrinant, bažnyčios paėmimo į dangų metu, Kristus pasirodys debesyse ir paims visus tikinčiuosius nuo žemės prieš prasidedant Dievo kerštui. Antro Kristaus atėjimo metu Kristus sugrįš į žemę užbaigti suspaudimo laikotarpio ir nugalėti Antikristą bei jo blogio pasaulio imperiją.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kokie yra skirtumai tarp bažnyčios paėmimo į dangų ir Kristaus antro atėjimo?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries