settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra sistematinė teologija?

Atsakymas


Žodis „sistematinė“ nurodo, kad kažkas yra įspraustas/įdėtas į sistemą. Taigi sistematinė teologija- tai sistematinis teologijos suskirstymas, kuris paaiškina jos įvairias sritis. Pavyzdžiui, daug Biblijos knygų pateikia informaciją apie angelus, tačiau nėra vienos knygos, kuri pateiktų visą informaciją apie angelus. Sistematinėje teologijoje mes paimame visą infromaciją apie angelus iš visų knygų ir susisteminame pavadindami ją angelologija. Tai ir yra sistematinė teologija- Biblijos mokymų susisteminimas į kategorijas.

Patristika- tai susteminimas informacijos apie Dievą Tėvą. Kristologija- Dievo Sūnaus, Viešpaties Jėzaus Kristaus. Pneumatologija yra mokslas apie Šventąją Dvasią, bibliologija- apie Bibliją, soteriologija- apie išgelbėjimą, ekleziologija- apie bažnyčią, eschatologija- apie paskutiniuosius laikus, angelologija- apie angelus. Krikščioniška demonologija- tai mokslas apie demonus iš krikščioniškos perspektyvos. Hamartiologija- tai mokslas apie nuodėmę. Sistematinė teologija yra svarbus įrankis, padedantis suprasti ir mokyti Bibliją sistematingai.

Teologija gali būti suskirstyta kitais būdais, ne tik į sistemas. Biblinė teologija- tai mokslas apie tam tikrą Biblijos knygą (knygas), pabrėžiant tam tikrus teologijos aspektus. Pavyzdžiui, Jono evangelija yra labai Kristologiška knyga, nes ji pabrėžia Kristaus dievybę (Jono 1:1, 14; 8:58; 10:30; 20:28). Istorinė teologija- tai mokslas apie teologijos istorinį vystymąsį. Dogmatinė teologija- tai mokslas apie tam tikras krikščionių grupes, kurios turi savo susistemintas doktrinas- pavyzdžiui, Kalvinizmo teologija ir dispensacijos teologija. Šiuolaikinė teologija- tai mokslas apie doktrinas, kurios išsivystė ar gavo daugiau dėmesio šiais laikais. Nesvarbu, kurį būdą pasirinksime, svarbiausia, kad studijuotume teologiją.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra sistematinė teologija?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries