settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra Sionas? Kas yra Siono kalnas? Kokia yra biblinė Siono reikšmė?

Atsakymas


Psalmių 87:2-3 parašyta: „Viešpats myli Siono vartus labiau už visas Jokūbo buveines. Šlovingi dalykai pasakojami apie tave, Dievo mieste!” Biblijoje Sionas yra Dovydo miestas ir Dievo miestas. Biblijoje palaipsniui keičiasi žodžio „Sionas“ reikšmė- nuo fizinio miesto iki labiau dvasinės reikšmės.

Žodis „Sionas“ pirmą kartą Biblijoje paminėtas 2 Samuelio 5:7: „Tačiau Dovydas paėmė Siono tvirtovę (ji yra Dovydo miestas).“ Taigi pradžioje Sionas buvo jebusiečių tvirtovės, esančios Jeruzalės mieste, pavadinimas. Vėliau Sionu buvo vadinama ne tik tvirtovė, bet ir miestas, kurioje ta tvirtovė stovi. Po to, kai Dovydas paėmė „Siono tvirtovę“, Sionas buvo vadinamas „Dovydo miestu“ (1 Karalių 8:1; 1 Kronikų 11:5; 2 Kronikų 5:2).

Kai Saliamonas pastatė šventyklą Jeruzalėje, Siono reikšmė padidėjo ir apėmė šventyklą bei aplink esančias teritorijas (Psalmių 2:6; 48:2,11-12; 132:13). Po dar kažkiek laiko Siono pavadinimas buvo naudojamas kalbant apie Jeruzalę, Judo žemę ir Izraelio žmones bendrai paėmus (Izaijo 40:9; Jeremijo 21:12; Zacharijo 9:13).

Pati svarbiausia „Siono“ reikšmė yra teologinė. Sionas perkeltine prasme naudojamas, kalbant apie Dievo žmones (Izaijo 60:14). Dvasinė Siono reikšmė toliau naudojama Naujajame testamente, kur jai suteikiama krikščioniška Dievo karalystės reikšmė, dangiška Jeruzalė (Hebrajams 12:22; Apreiškimo 14:1). Petras, kalbėdamas apie Kristų, Jį vadina Siono kertiniu akmeniu: „Štai dedu Sione kertinį akmenį, rinktinį, brangų; ir kas tiki Jį, nebus sugėdintas“ (1 Petro 2:6).
EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra Sionas? Kas yra Siono kalnas? Kokia yra biblinė Siono reikšmė?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries