settings icon
share icon
Klausimas

Ar “sielos draugas” egzistuoja? Ar Dievas tau duoda konkretų asmenį (tą vienintelį), su kuriuo tu gali susituokti?

Atsakymas


Paplitęs mąstymas, jog kiekvienam žmogui egzistuoja jo antra, tobula pusė, ir jeigu tu susituoksi su kažkuo kitu, tu niekada nebūsi laimingas. Ar šis supratimas yra pagal Bibliją? Ne. „To vienintelio“ egzistavimas dažnai naudojamas kaip skyrybų priežastis. Žmonės, kurie nepatenkinti savo santuokomis, kartais aiškina, kad jie susituokė ne su tuo „vieninteliu sielos draugu“, taigi jiems rekia išsiskirti ir pradėti ieškoti to tikrojo „vienintelio“. Tai tiesiog yra pasiteisinimas, nebiblinis pasiteisinimas.

Jeigu tu esi susituokęs, tavo sutuoktinis yra tavo sielos draugas. Morkaus 10:7-9 parašyta: „‘Todėl vyras paliks savo tėvą ir motiną ir susijungs su savo žmona, ir du taps vienu kūnu’. Taigi jie jau nebėra du, o vienas kūnas. Todėl ką Dievas sujungė, žmogus teneperskiria”.Vyras ir žmona yra “susijungę”, “vienas kūnas”, “nebėra du, bet vienas” ir yra “sujungti”, kitaip sakant- sielos draugai.

Kartais santuoka nėra tokia vieninga ir džiaugsminga kaip pora norėtų. Galbūt žmona ir vyras neturi fizinės, emocinės ir dvasinės vienybės, kokios jie trokšta. Bet net ir tokiais atvejais vyras ir žmona yra sielos draugai. Tokiose situacijose žmona ir vyras turi kartu dirbti ir išvystyti „sielos draugų“ intymumą. Paklusdami Biblijos mokymui apie santuoką (Efeziečiams 5:22-33), pora gali išvystyti intymumą, meilę ir įsipareigojimą, kuris įeina į būvimą „vienu kūnu“ ir sielos draugais. Jeigu tu esi susituokęs, tu esi susituokęs su savo sielos draugu. Nesvarbu, kokia nedarni jūsų santuoka, Dievas gali duoti išgydymą, atleidimą, atstatymą ir tikrą santuokinę meilę bei harmoniją.

Ar įmanoma susituokti su netinkamu žmogumi? Jeigu mes atsiduodame Dievui ir prašome Jo pagalbos, Jis pažada mus nukreipti: „Pasitikėk Viešpačiu visa širdimi ir nesiremk savo supratimu. Visuose savo keliuose pripažink Jį, tai Jis nukreips tavo takus“ (Patarlių 3:5-6). Patarlių 3:5-6 pritaikymas yra, jeigu tu nepasitiki Viešpačiu visa širdimi, bet remiesi savo supratimu, tu gali nueiti neteisinga kryptimi. Taip, iš nepaklusnumo ir artumo su Dievu trūkumu, įmanoma susituokti su žmogumi, kuris tau nėra iš Dievo. Bet netgi ir tokiose situacijose Dievas yra suverenus ir valdžioje.

Net jeigu santuoka nebuvo Dievo troškimas, ji vis tiek yra Jo suverenioje valioje ir Jo plane. Dievas nekenčia skyrybų (Malachijo 2:16), ir “santuoka su netinkamu žmogumi” niekada Biblijoje nepateikiama kaip priežastis skyryboms. Teiginys “Aš susituokiau su netinkamu žmogumi ir būsiu laimingas tik tuomet, jei rasiu savo tikrąjį sielos draugą” yra nebiblinis dėl dviejų priežasčių. Pirma, šiuo teiginiu tu sakai, kad tavo neteisingas sprendimas yra viršesnis už Dievo valią, ir kad jis sugriovė Dievo planą. Antra, šiuo teiginiu tu sakai, kad Dievas nesugebės sudėtingos santuokos padaryti laiminga, vieninga ir sėkminga santuoka. Niekas, ką mes darome, negali suardyti Dievo suverenios valios. Dievas gali paimti bet kokius du žmones, nesvarbu, kokie nesuderinami jie bebūtų, ir suformuoti juos abu į du, tobulai vienas kitam tinkančius žmones.

Jeigu mes būsime artimuose santykiuose su Dievu, Jis mums vadovaus ir mus ves. Jeigu žmogus vaikšto su Viešpačiu ir nuoširdžiai ieško Jo valios, Dievas jam parodys žmogų, kurį Jis yra paruošęs jam kaip sutuoktinį. Jeigu mes seksime Dievu, Jis mus nuves prie mūsų „sielos draugo“. Tačiau buvimas sielos draugais yra pozicija ir praktika. Vyras ir žmona yra sielos draugai, nes jie yra „vienas kūnas“, dvasiškai, fiziškai ir emociškai sujungti vienas su kitu. Praktiškai tai yra procesas, kurio metu kiekvieną dieną pora būvimą“ sielos draugais“ paverčia realybe. Tikras būvimas sielos draugais įmanomas tik tuomet, kai taikomas biblinės santuokos modelis.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar “sielos draugas” egzistuoja? Ar Dievas tau duoda konkretų asmenį (tą vienintelį), su kuriuo tu gali susituokti?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries