settings icon
share icon
Klausimas

Kaip, kodėl ir kada Šėtonas buvo išmestas iš dangaus?

Atsakymas


Šėtono nuopolis yra simboliškai apibūdinamas Izaijo 14:12-14 ir Ezechielio 28:12-18. Nors šios dvi ištraukos kalba apie Babilo ir Tyro karalius, jos taip pat kalba apie dvasinę jėgą, veikiančia už jų nugarų, t.y. Šėtoną. Šios ištraukos paaiškina, kodėl Šėtonas nupuolė, tačiau jose neparašyta, kada jis nupuolė. Bet mes žinome, kad angelai buvo sukurti prieš sukuriant žemę (Jobo 38:4-7). Šėtonas nupuolė prieš Adomo ir Ievos gundymą sode (Pradžios 3:1-14). Taigi Šėtono nuopolis turėjo įvykti kažkada po angelų sukūrimo ir prieš jam gundant Adomą ir Ievą Edeno sode. Šventajame Rašte neparašyta, ar jis nupuolė kelias minutes, valandas ar dienas prieš gundant Adomą ir Ievą sode.

Jobo knygoje parašyta, kad kažkurį laiką Šėtonas vis dar turėjo priėjimą prie dangaus ir prie Dievo sosto. „Vieną dieną Dievo sūnūs susirinko pas Viešpatį; atėjo šėtonas. Viešpats klausė šėtoną: ‘Iš kur ateini?‘“ (Jobo 1:6-7). Atrodo tuo laiku Šėtonas vis dar galėjo laisvai judėti tarp dangaus ir žemės, tiesiogiai kalbėdamas su Dievu ir atsakydamas jam dėl savo veiksmų. Kokiu metu Dievas panaikino tą priėjimą mes nežinome.

Kodėl Šėtonas nuopuolė? Šėtonas nupuolė dėl išdidumo. Jis norėjo būti Dievas, o ne Dievo tarnas. Atkreipkite dėmesį į Izaijo 14:12-15 eilutėse daugybę žodžio „aš“ panaudojimų ir su juo kartu esančių veiksmažodžių. Ezechielio 28:12-15 apibūdina Šėtoną kaip nepaprastai gražų angelą. Šėtonas tikriausiai buvo aukščiausias angelas, gražiausias iš visų Dievo kūrinių, bet jis nebuvo patenkintas savo pozicija. Šėtonas norėjo būti Dievas ir būtent tuo jis gundė Adomą ir Ievą Edeno sode (Pradžios 3:1-5). Kaip Šėtonas nupuolė? Nuopolis nėra teisingas apibūdinimas. Būtų tiksliau sakyti, kad Dievas išmetė Šėtoną iš dangaus (Izaijo 14:15; Ezechielio 28:16-17). Šėtonas neiškrito iš dangaus; Šėtonas buvo išstumtas iš dangaus.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kaip, kodėl ir kada Šėtonas buvo išmestas iš dangaus?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries