settings icon
share icon
Klausimas

Kokios yra septynios mirtinos nuodėmės?

Atsakymas


Septynių mirtinų nuodėmių sąrašas ansktyvojoje krikščionybėje buvo naudojamas pamokyti ir auklėti pasekėjus apie puolusio žmogaus potraukį nuodėmiauti. Tačiau tikėjimas, kad Dievas niekada neatleis šių nuodėmių yra nesusipratimas. Biblijoje aiškiai mokoma, jog vienintelė nuodėmė, kurios Dievas neatleis, yra netikėjimas, nes netikintieji atstumia vienitelį įmanoma būdą gauti atleidimą- Jėzų Kristų ir Jo substitucinę mirtį ant kryžiaus.

Ar septynios mirtinos nuodėmės yra paimtos iš Biblijos? Taip ir ne. Patarlių 6:16-19 rašoma: „Viešpats nekenčia šešių dalykų, septyni yra pasibjaurėjimas Jo akyse: 1) išdidus žvilgsnis, 2) meluojantis liežuvis, 3) rankos, praliejančios nekaltą kraują, 4) širdis, planuojanti nedorybę, 5) kojos, greitos bėgti į piktą, 6) neteisingas liudytojas, kalbantis melą, 7) žmogus, sėjantis nesantaiką tarp brolių.“ Tačiau tai nėra sąrašas, kurį žmonės laiko septynių mirtinų nuodėmių sąrašu.

Pagal popiežių Grigalių Didyjį, gyvenusį VI amžiuje, septynios mirtinos nuodėmės yra šios: išdidumas, pavydas, apsirijimas, geidulys, pyktis, gobšumas, tingėjimas. Nors šie dalykai yra nuodėmės, niekur Biblijoje nerašoma, jog jos yra mirtinos. Tradicinis septynių mirtinų nuodėmių sąrašas gali būti panaudotas kaip būdas suskirstyti įvairias nuodėmes į kategorijas. Tačiau mums labai svarbu suprasti, kad šios septynios nuodėmės nėra labiau „mirtinos“ negu visos kitos nuodėmės. Visų nuodėmių rezultatas yra mirtis (Romiečiams 6:23). Garbė Dievui, kad per Jėzų Kristų, visos mūsų nuodėmės, įskaitant „septynias mirtinas nuodėmes“, gali būti atleistos (Mato 26:28; Apaštalų darbų 10:43; Efeziečiams 1:7).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kokios yra septynios mirtinos nuodėmės?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries