settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra septyni antspaudai ir septyni trimitai, minimi Apreiškimo knygoje?

Atsakymas


Septyni antspaudai (Apreiškimo 6:1-7; 8:1-5), septyni trimitai (Apreiškimo 8:6-21, 11:15-19) ir septyni dubenys (Apreiškimo 16:1-21) yra trys paeliui įvyksiančios paskutiniųjų laikų Dievo bausmės. Paskutiniesiems laikams vystantis, bausmės palaipsniui tampa vis blogesnės ir vis labiau sukrečiančios. Septyni antspaudai, trimitai ir dubenys yra tarpusavyje susiję. Septyni anstpaudai pristato septynis trimitus (Apreiškimo 8:1-5), ir septyni trimitai pristato septynis dubenis (Apreiškimo 11:15-19; 15:1-8).

Pirmi keturi antspaudai yra žinomi kaip keturi apokalipsės raiteliai. Pirmas antspaudas pristato Antikristą (Apreiškimo 6:1-2). Antras antspaudas didžiulį karą (Apreiškimo 6:3-4). Trečias iš septynių antspaudų sukelia badą (Apreiškimo 6:5-6). Ketvirtas antspaudas atneša marą, tolimesnį badą ir karą (Apreiškimo 6:7-8).

Penktasis antspaudas mums kalba apie tuos, kurie bus nužudyti dėl jų tikėjimo Kristumi paskutiniųjų laikų metu (Apreiškimo 6:9-11). Dievas girdi jų šauksmus, prašant teisybės, ir Jis juos išvaduos savo laiku- šešto antspaudo formoje, kartu su trimito ir dubenų bausmėmis. Kai šeštasis iš septynių antspaudų yra atplėšiamas, kyla niokojantis žemės drebėjimas, sukeliantis masinius neramumus ir siaubingai viską naikinantis,- kartu su astronominiu fenomenu (Apreiškimo 6:12-14). Tie, kurie tai išgyvens vertai šauks: „Griūkite ant mūsų ir paslėpkite mus nuo Sėdinčiojo soste veido ir nuo Avinėlio rūstybės, nes atėjo didi Jo rūstybės diena, ir kas gali išstovėti?!” (Apreiškimo 6:16-17).

Septyni trimitai yra aprašomi Apreiškimo 8:6-21. Septyni trimitai yra septynių antspaudų „turinys“ (Apreiškimo 8:1-5). Pirmasis trimitas sukelia krušą ir ugnį, kurie sunaikina daug augalų pasaulyje (Apreiškimo 8:7). Antrasis trimitas atneša, kas atrodo kaip meteoritas, kuris yra sviedžiamas į vandenyną, ir išžudo daug jūros gyvių. (Apreiškimo 8:8-9). Trečiasis trimitas yra panašus į antrąjį, tik jis paveikia ežerus ir upes, o ne vandenynus (Apreiškimo 8:10-11).

Ketvirtas iš septynių trimitų sukelia saulės ir mėnulio užtėmimą (Apreiškimo 8:12). Penktasis trimitas atneša „demoniškus skėrius“, kurie atakuoja ir kankina žmoniją (Apreiškimo 9:1-11). Šeštasis trimitas išlaisvina demonų armiją, kuri išžudo trečdalį žmonijos (Apreiškimo 9:12-21). Septintasis trimitas pakviečia septynis angelus su septyniais Dievo keršto dubenimis (Apreiškimo 11:15-19; 15:1-8).

Septyni bausmės dubenys yra apibūdinami Apreiškimo 16:1-21. Septyni bausmės dubenys yra iškviečiami septintojo trimito. Pirmasis dubuo žmonijai siunčia skaudžias votis (Apreiškimo 16:2). Antrasis dubuo nužudo visus jūros gyvius (Apreiškimo 16:3). Trečiasis dubuo upes paverčia krauju (Apreiškimo 16:4-7). Ketvirtasis dubuo sustiprina saulės kaitrą, kuri svilina žmones ugnimi (Apreiškimo 16:8-9). Penktasis dubuo sukelia tamsą ir sustiprina skausmą, kurį sukėlė pirmasis dubuo (Apreiškimo 16:10-11). Šeštasis dubuo išdžiovina Eufrato upę, ir Antikristo armijos susirenka Armagedono mūšio kovai (Apreiškimo 16:12-14). Septintasis dubuo sukelia didžiulį žemės drebėjimą bei krušą (Apreiškimo 16:15-21).

Apreiškimo 16:5-7 skelbia apie Dievą: “Teisus Tu, o Viešpatie, kuris esi ir kuris buvai, šventas, kad taip teisi. Nes jie praliejo šventųjų ir pranašų kraują, todėl duodi jiems gerti kraują <...> Taip, visagali Viešpatie Dieve, tavo nuosprendžiai tikri ir teisingi!”

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra septyni antspaudai ir septyni trimitai, minimi Apreiškimo knygoje?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries