settings icon
share icon
Klausimas

Kokia turėtų būti mūsų šeimos prioritetų eilės tvarka?

Atsakymas


Biblijoje nėra išdėstyti konkretūs šeimos santykių prioritetai. Tačiau žvelgdami į Šventąjį Raštą, mes rasime bendrus principus, kuriuos galime naudoti prioritezuojant mūsų šeimų santykius. Savaime aišku, kad Dievas yra pats pirmas: Pakartoto įstatymo 6:5: „Mylėk Viešpatį, savo Dievą, visa širdimi, visa siela ir visomis jėgomis.“ Žmogaus širdis, siela ir jėga turi būti įsipareigoję mylėti Dievą, tuo padarydami Jį pirmu.

Jeigu tu esi susituokęs(-us), tuomet antroje vietoje bus tavo sutuoktinis. Susituokęs vyras turi mylėti savo žmoną taip, kaip Kristus pamilo bažnyčią (Efeziečiams 5:25). Kristaus pirmas prioritetas- po paklusnumo Tėvui ir Jo pašlovinimo- buvo bažnyčia. Štai pavyzdys, kuriuo turėtų naudotis vyras: pirmiausia Dievas, o tada žmona. Taip pat ir žmona turi atsiduoti savo vyrui „lyg Viešpačiui“ (Efeziečiams 5:22). Pagal šį principą, moters vyras yra antras po Dievo jos prioritetuose.

Jeigu vyrai ir žmonos yra antri mūsų prioritetuose po Dievo, ir kadangi vyrai ir žmonos yra vienas kūnas (Efeziečiams 5:31), tai atrodo logiška, kad santuokos rezultatas- vaikai- turėtų būti kitas prioritetas. Tėvai turi užauginti dievotus vaikus, kurie bus kita visa širdimi Viešpatį mylinti karta (Patarlių 22:6; Efeziečiams 6:4), tuo parodydami, kad Dievas yra pirmoje vietoje. Visi kiti šeimos santykiai taip pat turėtų tai atspindėti.

Pakartoto įstatymo 5:16 mus moko gerbti savo tėvus, kad ilgai gyventume, ir kad mums sektusi. Mums neduotas amžiaus limitas, tai galime daryti išvadas, kad mes turime gerbti savo tėvus, kol jie yra gyvi. Žinoma, kai vaikas tampa suaugusiu, jam nebereikia paklusti tėvams („Vaikai, klausykite Viešpatyje savo tėvų...), tačiau nėra amžiaus limito iki kada mes turėtume juos gerbti. Taigi atsižvelgiant į tai, galime sakyti, kad po Dievo, mūsų sutuoktinių, ir mūsų vaikų, mūsų prioritetų eiliškume yra tėvai. Po tėvų yra likusi šeima (1 Timotiejui 5:8).

Po šeimos, mūsų prioritetų sąraše yra tikintieji. Romiečiams 14 skyriuje mums sakoma neteisti ir neniekinti savo brolių (10 eil.) ir nedaryti nieko, kas priverstų mūsų brolį „suklupti“ ir nukristi dvasiškai. Didelė 1 Korintiečiams laiško dalis yra Pauliaus nurodymai bažnyčiai, kaip jiems mylint vienas kitą darniai kartu gyventi. Taip pat, kalbant apie mūsų brolius ir seses Kristuje, mes esame raginami: „meile tarnaukite vieni kitiems“ (Galatams 5:13); „Būkite malonūs, gailestingi, atlaidūs vieni kitiems, kaip ir Dievas Kristuje atleido jums“ (Efeziečiams 4:32); „guoskite ir statydinkite vieni kitus” (1 Tesalonikiečiams 5:11); ir „Žiūrėkime vieni kitų, skatindami mylėti ir daryti gerus darbus“ (Hebrajams 10:24). Ir tuomet mūsų prioritetų eilėje yra visi likę pasaulio žmonės (Mato 28:19), kuriems mes turėtume nešti evangeliją ir daryti Kristaus mokiniais.

Taigi pagal Šventąjį Raštą mūsų prioritetai turėtų atrodyti taip: Dievas, sutuoktinis, vaikai, tėvai, likusi šeima, sesės ir broliai Kristuje ir likęs pasaulis. Nors kartais mums reikia sutelkti savo dėmesį vienam, o ne kitam žmogui, tačiau mūsų tikslas turėtų būti neapleisti jokių santykių. Biblinis balansas yra leisti Dievui įgalinti mus išlaikyti visus santykių prioritetus, šeimoje ir už jos ribų.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kokia turėtų būti mūsų šeimos prioritetų eilės tvarka?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries