settings icon
share icon
Klausimas

Ar scientologija yra krikščioniška, ar tai yra kultas?

Atsakymas


Scientologijos religiją sunku apibūdinti. Scientologija išpopuliarėjo, nes kai kurios Holivudo įžymybės pradėjo ją praktikuoti. Scientologiją 1953 metais pradėjo grožinės literatūros rašytojas L. Ron Hubbard, keturis metus po to, kai pats pasakė: “Aš norėčiau pradėti naują religiją- nes ten yra pinigai”. Tame jis ir rado turtus- Hubbard tapo multimilijonieriumi.

Scientologija moko, kad žmonija yra nemirtinga būtybė (vadinama Thetan), kuri nėra iš šios planetos; žmogus yra įstrigęs materijoje, energijoje, erdvėje ir laike (angliškas sutrumpinimas- MEST). Pasak scientologų, išgelbėjimas įgyjamas per procesą vadinamą „auditu“, kurio metu pašalinama „engrama“ (pasąmonė ir praeities skausmo prisiminimai, kurie blokuoja energiją). Auditingas yra ilgas procesas ir gali kainuoti šimtus tūkstančių dolerių. Kai visos engramos yra panaikinamos, Thetanas vėl gali kontroliuoti MEST vietoje to, kad būtų jų kontroliuojamas. Iki išgelbėjimo kiekvienas Thetan nuolatos persikūnija.

Scientologija yra labai brangi religija. Kiekvienas scientologijos aspektas turi mokestį. Dėl to scientologijos „bažnyčios kėdės“ yra pilnos turtingų žmonių. Tai taip pat yra labai griežta religija, baudžianti tuos, kurie bando palikti jos mokymus ar narystę. Jų „raštai“ yra tik L. Ron Hubbard parašytos knygos ir jo mokymai.

Nors scientologai teigia, jog jų religija sutampa su krikščionybe, Biblija prieštarauja kiekvienam jų įsitikinimui. Biblija moko, kad Dievas yra suverenus ir vienintelis visatos kūrėjas (Pradžios 1:1); Dievas sukūrė žmoniją (Pradžios 1:27); vienintelis kelias į išgelbėjimas žmogui yra malone per tikėjimą Jėzaus Kristaus atliktu darbu (Filipiečiams 2:8); išgelbėjimas yra nemokama dovana, ir žmonijai nereikia jos nusipelnyti, kad ją gautų (Efeziečiams 2:8-9); Jėzus Kristus yra gyvas ir sveikas; net ir dabar Jis sėdi Dievo Tėvo dešinėje (Apaštalų darbų 2:33; Efeziečiams 1:20; Hebrajams 1:3), laukia, kada galės surinkti savo žmones, kurie praleis su juo visą amžinybę. Visi kiti bus įmesti į labai tikrą pragarą, kur bus amžinai atskirti nuo Dievo (Apreiškimo 20:15).

Scientologija kategoriškai neigia Biblijos Dievo, dangaus ir pragaro egzistavimą. Scientologai Jėzų Kristų laiko geru mokytoju, kuriam nepasisekė, ir jis buvo neteisingai nužudytas. Scientologų mokymas nuo krikščionybės skiriasi kiekvienoje doktrinoje. Štai keleto pačių svarbiausių skirtumų apibendrinimas:

Dievas: scientologijos pasekėjai tiki, kad yra daugybė dievų, ir kai kurie iš jų užima aukštesnes pozicijas. Biblinė krikščionybė moko, kad yra tik vienas tikras Dievas, kuris mums save apreiškė Biblijoje ir per Jėzų Kristų. Tie, kurie tiki Kristumi, negali tikėti scientologijos mokinamomis klaidingomis Dievo sąvokomis.

Jėzus Kristus: Kaip ir kiti kultai, scientologija neigia Jėzaus Kristaus dievybę. Vietoje biblinio, kas Jėzus buvo ir ką Jis darė, požiūrio, scientologai jam priskiria kažkokio mažesnio dievo, kuris laikui bėgant įgavo legendinį statusą, savybes. Biblijoje aiškiai mokoma, kad Jėzus buvo Dievas kūne, ir kad įsikūnydamas Jis galėjo paaukoti save už mūsų nuodėmes. Per Kristaus mirtį ir prisikėlimą mes turime amžino gyvenimo su Dievu viltį (Jono 3:16).

Nuodėmė: Scientologai tiki, kad žmogus yra prigimtinai geras, ir kad būtų nepaprastai negarbinga sakyti žmogui, jog jis yra blogas ir jam reikia atgailauti. Tačiau Biblija moko, kad žmogus yra nusidėjėlis, ir jo vienintelė viltis yra išgelbėjimas priimant Kristų kaip savo Viešpatį ir Gelbėtoją (Romiečiam 6:23).

Išgelbėjimas: Scientologai tiki reinkarnacija. Jie tiki, kad asmeninis išgelbėjimas gyvenimo metu išlaisvina žmogų nuo reinkarnacijos gimimo ir mirties ciklo. Jie tiki, kad religingai praktikuojant visus tikėjimus, žmogus ras kelią į išmintį, supratimą ir išgelbėjimą. Biblijoje, priešingai, mokoma, kad yra tik vienas kelias į išgelbėjimą, ir tas kelias yra Jėzus Kristus. Pats Jėzus yra pasakęs: „Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane“ (Jono 14:6).

Palyginus scientologijos ir krikščionybės mokymus, mes matome, kad jie turi labai mažai panašumų, jeigu iš viso yra kažkas panašaus. Scientologija veda tolyn nuo Dievo ir nuo amžino gyvenimo. Nors kartais scientologija bando savo įsitikinimus paslėpti krikščioniškai skambančioje kalboje, iš tiesų ji diametriškai prieštarauja visiems pagrindiniams krikščionybės įsitikinimams. Scientologija tikrai nėra krikščioniška.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar scientologija yra krikščioniška, ar tai yra kultas?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries