settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie santuoką?

Atsakymas


Santuokos sukūrimas aprašytas Pradžios 2:23-24: “Tada Adomas tarė: ‚Štai kaulas iš mano kaulų ir kūnas iš mano kūno! Šita bus vadinama moterimi, nes iš vyro ji paimta‘. Todėl vyras paliks savo tėvą bei motiną ir susijungs su savo žmona; ir juodu taps vienu kūnu.“ Dievas sukūrė vyrą ir po to moterį, kad ji papildytų vyrą. Santuoka- tai Dievo „sprendimas“, nes „Negera žmogui būti vienam“ (Pradžios 2:18).

Pradžios 2:20 eilutėje žodis „padejėja“, naudojamas apibūdinti Ievą, reiškia „apsupti, apsaugoti arba pagelbėti, padėti“. Ieva buvo sukurta būti šalia Adomo kaip jo „antra pusė“, būti jo padejėja ir pagalba. Kai vyras ir moteris susituokia, jie tampa „vienas kūnas“. Ši vienybė aiškiausiai matoma jų intimioje seksualinėje, fizinėje sąjungoje. Naujasis Testamentas perspėja mums dėl šios sąjungos: „Todėl ką Dievas sujungė, žmogus teneperskiria“ (Mato 19:6).

Keletas apaštalo Pauliaus laiškų kalba apie santuoką, ir kaip tikintieji turėtų joje elgtis. Viena iš tų ištraukų yra 1 Korintiečiams 7 skyrius, o kita Efeziečiams 5:22-33. Kai studijuojame abi ištraukas kartu, mes suprantame principus, kuriais vadovaujantys, mes turėsime Dievui patinkančius santykius santuokoje.

Ištrauka iš Efeziečiams laiško yra ypatingai naudinga suprantant sėkmingus biblinės santuokos princpus. „Jūs, žmonos, būkite klusnios savo vyrams lyg Viešpačiui, nes vyras yra žmonos galva, kaip ir Kristus yra galva bažnyčios,- Jis kūno gelbėtojas“ (Efeziečiams 5:22-23). “Jūs vyrai, mylėkite savo žmonas, kaip ir Kristus pamilo bažnyčią ir atidavė už ją save“ (Efeziečiams 5:25). “Taip ir vyrai turi mylėti savo žmonas kaip savo kūnus. Kas myli savo žmoną, myli save patį. Juk niekas niekada nėra nekentęs savo kūno, bet jį maitina ir globoja kaip ir Kristus bažnyčią“ (Efeziečiams 5:28-29). “Todėl žmogus paliks tėvą bei motiną ir susijungs su savo žmona, ir du taps vienu kūnu“ (Efeziečiams 5:31).

Kai tikintys vyras ir žmona laikosi Dievo principų, jų santuoka yra biblinė. Biblinė santuoka- tai santuoka, kurioje yra balansas, kurioje Kristus yra vyro ir žmonos galva. Biblinės santuokos sąvoka yra dviejų asmenų vienybė, kuri atvaizduoja Kristaus ir Jo bažnyčios vienybę.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie santuoką?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries