settings icon
share icon
Klausimas

Ar Dievas iš krikščionių reikalauja laikytis Sabato?

Atsakymas


Kolosiečiams 2:16-17 apaštalas Paulius skelbia: „Taigi niekas tenesmerkia jūsų dėl valgio ar gėrimo, dėl švenčių, jauno mėnulio ar sabato dienų. Visa tai tėra būsimųjų dalykų šešėlis, o kūnas yra Kristaus“. Panašiai rašoma Romiečiams 14:5: „Vienas išskiria vieną dieną iš kitų dienų, o kitam jos visos vienodos. Kiekvienas tebūna įsitikinęs pagal savo išmanymą.“ Iš Rašto aiškiai matome, kad krikščionis turi laisvę dėl Sabato laikymosi, ir tai nėra Dievo įsakymas. Dievas mus moko neteisti vienas kito dėl Sabato laikymosi. Kiekvienas krikščionis turi būti asmeniškai pilnai įsitikinęs dėl Sabato laikymosi.

Pirmuose Apaštalų darbų skyriuose krikščionys pagrinde buvo žydai. Kai pagonys pradėjo gauti išgelbėjimo dovaną per Jėzų Kristų, žydų krikščionims iškilo klausimų. Kokių Mozės įstatymų ir žydų tradicijų pagonių krikščionims reikia laikytis? Apaštalai susitiko ir kartu aptarė šiuos klausimus Jeruzalės taryboje (Apaštalų darbų 15). Štai jų sprendimas: „Todėl aš manau, kad į Dievą atsivertusių pagonių nereikia apsunkinti, o tik jiems parašyti, jog susilaikytų nuo susiteršimo stabais, nuo ištvirkavimo, pasmaugtų gyvulių mėsos ir kraujo“ (Apaštalų darbų 15:19-20). Apaštalams neatrodė svarbu versti pagonių krikščionis laikytis Sabato. Jeigu Sabato laikymasis buvo Dievo įsakymas krikščionims, apaštalai tikrai būtų tai įtraukę į sąrašą.

Įprasta klaida diskusijose apie Sabato laikymasi yra supratimas, kad Sabatas yra garbinimo diena. Grupės, tokios kaip Septintos Dienos Adventistai, tiki, kad Dievas reikalauja, kad bažnyčia darytų pamaldas šeštadieniais, per Sabatą. Tačiau tai nėra Sabato įsakymas. Sabato įsakymas yra nedirbti per Sabatą (Išėjimo 20:8-11). Niekur Šventajame Rašte neparašyta, kad Sabatas turi būti garbinimo diena. Taip, žydai Senajame ir Naujajame testamentuose ir moderniais laikais naudoja šeštadienį garbinimui, tačiau tai nėra Sabato įsakymo esmė. Kai Apaštalų knygoje rašoma, kad susirinkimas buvo Sabato dieną, tai buvo žydų, o ne krikščionių susirinkimas.

Ar yra blogai garbinti šeštadienį, per žydų Sabatą? Visiškai ne! Mes turėtume garbinti Dievą kiekvieną dieną, ne tik šeštadienį ar sekmadienį! Daug bažnyčių šiandien daro pamaldas šeštadieniais ir sekmadieniais. Mes turime laisvę Kristuje (Romiečiams 8:21; 2 Korintiečiams 3:17; Galatams 5:1). Ar krikščioniui reikėtų laikytis Sabato, nedirbti šeštadieniais? Jeigu krikščionis jaučia vedimą tai daryti, tuomet „taip“ (Romiečiams 14:5). Tačiau tie, kurie laikosi Sabato, neturėtų teisti tų, kurie nesilaiko Sabato (Kolosiečiams 2:16). Taip pat tie, kurie nesilaiko Sabato turėtų būti atsargūs, kad netaptų papiktinimu (1 Korintiečiams 8:9) tiems, kurie laikosi Sabato. Galatams 5:13-15 visa tai apibendrina: „Jūs, broliai, esate pašaukti laisvei! Tiktai tenebūna ši laisvė proga kūnui, bet meile tarnaukite vieni kitiems. Juk visas įstatymas išsipildo viename žodyje: ‚Mylėk savo artimą kaip save patį‘. Bet jeigu jūs vienas kitą kremtate ir ėdate, saugokitės, kad nebūtumėte vienas kito praryti!”

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar Dievas iš krikščionių reikalauja laikytis Sabato?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries