settings icon
share icon
Klausimas

Koks yra krikščioniškas požiūris apie rūkymą? Ar rūkymas yra nuodėmė?

Atsakymas


Biblijoje niekur tiesiogiai neminimas rūkymas. Tačiau yra principai, kurie aiškiai gali būti pritaikyti rūkymui. Visų pirma, Biblija mums įsako neleisti niekam „valdyti“ mūsų kūnų. „Viskas man leistina, bet ne viskas naudinga. Viskas man leistina, bet aš nesiduosiu niekieno pavergiamas! (1 Korintiečiams 6:12). Rūkymas neabejotinai yra priklausomybė. Toje pačioje ištraukoje skaitome: “Ar nežinote, kad jūsų kūnas yra šventykla jumyse gyvenančios Šventosios Dvasios, kurią jūs gavote iš Dievo, ir kad jūs nebepriklausote patys sau? Jūs esate nupirkti už didelę kainą. Tad šlovinkite Dievą savo kūnu ir savo dvasia, kurie yra Dievo” (1 Korintiečiams 6:19-20). Rūkymas yra labai kenksmingas tavo sveikatai. Įrodyta, jog rūkymas gadina plaučius ir širdį.

Ar rūkymas gali būti „naudingas“ (1 Korintiečiams 6:12)? Ar mes galime sakyti, kad rūkymas mums padeda garbinti Dievą savo kūnu (1 Korintiečiams 6:20)? Ar žmogus gali sąžiningai rūkyti „Dievo garbei“ (1 Korintiečiams 10:31)? Mes tikime, kad atsakymas į šiuos klausimus yra “ne”. Taigi mes tikime, kad rūkymas yra nuodėmė ir Jėzaus pasekėjai turėtų tuo neužsiimti.

Kai kurie ginčijasi, jog daug žmonių valgo nesveiką maistą, kuris taip pat išvysto priklausomybę, ir kuris yra toks pats kenksmingas kūnui. Pavyzdžiui, daug žmonių yra taip priklausomi nuo kofeino, kad jie negali pradėti dienos be kavos puodelio. Tai yra tiesa, tačiau kaip tai pateisina rūkymą? Mes tikime, kad krikščionys turėtų vengti apsirijimo ir persivalgymo. Taip, krikščionys dažnai yra veidmainiai pasmerkdami vieną nuodėmę ir išteisindami kitą, bet tai vis tiek nepakeičia fakto, jog rūkymas neneša Dievui šlovės.

Kitas argumentas, kuriuo bandoma pateisinti rūkymą, yra faktas, kad kai kurie dievoti vyrai rūkė (pvz. C.H. Spurgeon, kuris rūkė cigarus). Bet vėlgi, mes netikime, kad šitas argumentas yra svarus. Mes tikime, kad Spurgeon elgėsi neteisingai rūkydamas. Ar jis buvo dievotas vyras ir fantastiškas Dievo Žodžio mokytojas? Žinoma! Ar tai paverčia visus jo veiksmus šlovinančiais Dievą? Ne.

Teigdami, kad rūkymas yra nuodėmė, mes nesakome, kad visi, kurie rūko yra neišgelbėti. Yra daug tikrų tikinčiųjų Jėzumi Kristumi, kurie rūko. Rūkymas netrukdo žmogui būti išgelbėtam. Tai taip pat neatima išgelbėjimo iš žmogaus. Rūkymas nėra mažiau atleistina nuodėmė negu visos kitos, kai žmogus tampa krikščionimi, ir kai krikščionis išpažįsta savo nuodėmę Dievui (1 Jono 1:9). Tačiau mes tvirtai tikime, kad rūkymas yra nuodėmė, ir krikščionys neturėtų to daryti. Su Dievo pagalba jie turėtų atsikratyti šio įpročio.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Koks yra krikščioniškas požiūris apie rūkymą? Ar rūkymas yra nuodėmė?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries