settings icon
share icon
Klausimas

Kuo skiriasi religija nuo dvasingumo?

Atsakymas


Prieš paaiškinant skirtumus tarp religijos ir dvasingumo, mums pirmiausia reikia apibūdinti šiuos du terminus. Religija gali būti apibūdinama kaip „tikėjimas Dievu arba dievais, dažniausiai išreiškiamas elgesiu arba ritualais“ arba „konkreti tikėjimo sistema, garbinimas ir t.t., į kuriuos įeina etikos kodeksas“.Dvasingumą galima apibūdinti kaip „savybę ar faktą, kad esi dvasinis, nefizinis“ arba „dominuojančiai dvasinis charakteris, kuris matomas iš gyvenimo ir t.t.; dvasinis polinkis arba pobūdis“. Trumpai tariant, religija yra įsitikinimų ir ritualų rinkinys, kuris padeda žmogui turėti teisingus santykius su Dievu, o dvasingumas yra dėmesio sutelkimas į dvasinius dalykus ir dvasinį pasaulį vietoje fizinių/žemiškų dalykų.

Dažniausiai sutinkamas nesusipratimas apie religiją yra idėja, kad krikščionybė yra tik dar viena religija, tokia kaip islamas judaizmas, induizmas ir t.t. Gaila, tačiau daug žmonių, save vadinančių krikščionimis, praktikuoja krikščionybę kaip religiją. Daugeliui krikščionybė yra ne kas daugiau nei taisyklių ir ritualų rinkinys, kurių žmogus turi laikytis tam, kad patektų į dangų po mirties. Tai nėra tikra krikščionybė. Tikra krikščionybė nėra religija. Tai teisingi santykiai su Dievu, malone per tikėjimą priimant Jėzų Kristų kaip Gelbėtoją-Mesiją. Taip, krikščionybė turi „ritualus“, kurių laikosi (pvz.: krikštas ir komunija). Taip, krikščionybė turi „taisykles“, kuriomis seka (pvz.: nežudyti, mylėti vienas kitą ir t.t.). Tačiau šie ritualai ir taisyklės nėra krikščionybės esmė. Krikščionybės ritualai ir taisyklės yra išgelbėjimo rezultatas. Kai mes priimame išgelbėjimą per Jėzų Kristų, mes pasikrikštyjame, išpažindami savo tikėjimą. Mes dalyvaujame komunijoje prisimindami Kristaus auką. Mes laikomės sąrašo leistinų ir neleistinų dalykų iš meilės Dievui ir dėkingumo už tai, ką Jis padarė.

Dažniausiai sutinkamas nesusipratimas apie dvasingumą yra idėja, kad yra daugybė dvasingumo formų, ir kad jos visos yra vienodai teisingos. Meditacija keistose pozose, bendravimas su gamta, bandymas bendrauti su dvasiniu pasauliu ir t.t. gali atrodyti „dvasinga“, tačiau šie dalykai yra klaidingas dvasingumas. Tikras dvasingumas yra Šventosios Dvasios turėjimas, kuris yra išgelbėjimo per Jėzų Kristų priėmimo rezultatas. Tikras dvasingumas yra Šventosios Dvasios vaisiai žmogaus gyvenime: meilė, džiaugsmas, ramybė, kantrybė, malonumas, gerumas, ištikimybė, romumas ir susivaldymas (Galatams 5:22). Dvasingumas- tai tapimas panašesniu į Dievą, kuris yra dvasia (Jono 4:24), ir mūsų charakterio panašėjimas į Jo atvaizdą (Romiečiams 12:1-2).

Religija ir dvasingumas yra panašūs tuo, kad abu gali naudoti neteisingus metodus siekiant santykių su Dievu. Religija yra linkus tikrus santykius su Dievu pakeisti beširdišku ritualų laikymusi. Dvasingumas yra linkęs tikrus santykius su Dievu pakeisti ryšiu su dvasiniu pasauliu. Abu gali būti, ir dažnai yra, klaidingi keliai pas Dievą. Tačiau religija taip pat gali būti vertinga, nes ji byloja, kad yra Dievas, ir kad mes kažkaip esame atsakingi prieš Jį. Vienintelė tikra religijos vertė yra sugebėjime parodyti mums, kad mes esame nusidėję ir mums reikia Gelbėtojo. Dvasingumas gali būti vertingas, nes jis parodo mums, kad egzistuoja daugiau nei tik fizinis pasaulis. Žmonės yra ne tik fizinės būtybės, bet taip pat turi sielą-dvasią. Aplink mus yra dvasinis pasaulis ir mes turėtume tai žinoti. Dvasingumo vertė yra sugebėjime atkreipti mūsų dėmesį į faktą, kad yra kažkas daugiau nei tik šis fizinis pasaulis, ir mums reikia ryšio su tuo kažkuo. Jėzus Kristus yra religijos ir dvasingumo išpildymas. Jėzus yra tas, prieš kurį mes esame atsakingi, ir į kurį mus kreipia religija. Jėzus yra tas, su kuriuo mums reikia ryšio, ir į kurį mus kreipia dvasingumas.

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Kuo skiriasi religija nuo dvasingumo?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries