settings icon
share icon
Klausimas

Kur geriausia pradėti skaityti Bibliją?

Atsakymas


Svarbu suprasti, kad Biblija nėra įprasta knyga, kuri sklandžiai skaitoma nuo pradžios iki pabaigos. Tai labiau kaip biblioteka, knygų rinkinys, kuriame knygos parašytos skirtingų autorių keliomis kalbomis per 1500 metus. Martin Luther sakė, kad Biblija yra „Kristaus lopšys“, nes visa biblinė istorija ir pranašystės galiausiai yra apie Jėzų. Taigi pirmą kartą skaitant Bibliją, geriausia pradėti nuo Evangelijų. Morkaus evangelija yra trumpa ir lengvai skaitosi, todėl tai būtų gera viena pradėti. Tuomet galite skaityti Jono evangeliją, kuri dėmesį sutelkia ties Jėzaus pareiškimais apie save. Morkus pasakoja, ką Jėzus padarė, o Jonas aprašo, ką Jėzus sakė, ir kas Jėzus buvo. Jono evangelijoje yra pačių paprasčiausių ir aiškiausių ištraukų, bet taip pat ir pačių giliausių ir sudėtingiausių. Evangelijų skaitymas (Mato, Morkaus, Luko, Jono) padės jums susipažinti su Kristaus gyvenimu ir tarnyste.

Po to perskaitykite kelis laiškus (Romiečiams, Efeziečiams, Filipiečiams). Juose mokoma, kaip mums gyventi gyvenimus, kurie neša garbę Dievui. Kai pradėsite skaityti Senąjį Testamentą, perskaitykite Pradžios knygą. Joje pasakojama, kaip Dievas sukūrė pasaulį, ir kaip žmogus nupuolė į nuodėmę, bei kokį poveikį tai turėjo pasauliui. Išėjimo, Kunigų, Skaičių ir Pakartoto Įstatyo knygos gali būti sunkios, nes jose aprašomi įstatymai, kuriuos Dievas įsakė žydams laikytis. Nors nereikia vengti tų knygų, bet tikriausiai geriau tas knygas palikti vėlesniam studijavimui. Bet kokiu atveju stenkitės per daug juose neįklimpti. Perskaitykite nuo Jozuės iki Kronikų, kad geriau suprastumėte Izraelio istoriją. Pranašų knygos, nuo Izaijo iki Michėjo, taip pat gali būti sunkiai suprantamos. Nepamirškite, kad Bibliją suprantame prašydami Dievo išminties (Jokūbo 1:5). Dievas yra BIblijos autorius, Jis nori, kad mes suprastume Jo Žodį.

Svarbu žinoti, kad ne kiekvienas gali būti sėkmingas Biblijos studentas. Tik tie, kurie atitinka būtinus Dievo Žodžio studijavimo “reikalavimus”, gali su Dievo palaiminimu Jį studijuoti:

Ar tu esi išgelbėtas per tikėjimą Jėzumi Kristumi (1 Korintiečiams 2:14-16)?
Ar tu trokšti skaityti Dievo Žodį (1 Petro 2:2)?
Ar tu kruopščiai tyrinėji Dievo Žodį (Apaštalų darbų 17:11)?

Jeigu tavo atsakymas yra “taip” į visus tris klausimus, tuomet tu gali būti ramus, kad Dievas palaimins tavo pastangas geriau pažinti Jį ir Jo Žodį, nepaisant to, kur pradėsi skaityti ir kokį metodą naudosi. Jeigu nesi tikras, ar esi krikščionis- esi išgelbėtas per tikėjimą Kristumi ir turi savyje Šventąją Dvasią- tau bus neįmanoma suprasti Šventojo Rašto prasmės. Biblijos tiesos yra paslėptos nuo tų, kurie netiki Jėzumi Kristumi, bet teikia gyvenimą tiems, kurie Juo tiki (1 Korintiečiams 2:13-14; Jono 6:63).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kur geriausia pradėti skaityti Bibliją?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries