settings icon
share icon
Klausimas

Koks yra po tūkstantmetinės karalystės požiūris?

Atsakymas


Po tūkstanmetinės karalystės požiūris yra Apreiškimo 20 skyriaus interpretacija, kurioje Kristus antrą kartą ateina po “tūkstantmetinės karalystės”, aukso amžiaus, krikščionybės klestėjimo ir dominavimo eros. Šis terminas apima keletą panašių paskutiniųjų laikų požiūrių ir yra priešingas prieš tūkstantmetinės karalystės požiūriui (kuriame Kristus antrą kartą ateina prieš prasidedant Jo tūkstantmetinei karalystei, ir kuriame tūkstantmetinė karalystė apima, tiesiogine žodžio prasme, 1000 metų) ir šiek tiek mažiau yra priešinamas amilenizmui (kuriame nėra tiesioginės tūkstantmetinės karalystės).

Po tūkstantmetinės karalystės požiūris yra įsitikinimas, kad Kristus sugrįš po tam tikro laiko tarpo, bet nebūtinai 1000 metų. Šio požiūrio šalininkai neinterpretuoja dar neišsipildžiusių pranašysčių tiesiogiai. Jie tiki, kad Apreiškimo 20:4-6 turėtų būti interpretuojama perkeltine prasme. Jie tiki, kad “1000 metų“ paprasčiausiai reiškia „ilgą laiko tarpą“. Taigi, pasak jų, Kristus sugrįš po to, kai krikščionys (o ne Kristus) įkurs karalystę šioje žemėje.

Po tūkstantmetinės karalystės požiūrio šalininkai tiki, kad šis pasaulis vis gerės ir gerės- nepaisant visų įrodymų, kurie tam prieštarauja - iki tol, kol visas pasaulis atsivers į krikščionybę. Kai tai įvyks, Kristus sugrįš. Tačiau Šventajame Rašte pasaulis ne taip vaizduojamas paskutiniaisiais laikais. Apreiškimo knygoje aiškiai matome, kad ateityje pasaulis bus siaubinga vieta. 2 Timotiejui 3:1-7 Paulius paskutiniąsias dienas vadina „sunkiais laikais“.

Šio požiūrio šalininkai naudoja netiesioginę dar neišsipildžiusių pranašysčių interpretaciją ir priskiria joms savo pačių reikšmes. Tai sukelia problemą- kai žmogus priskiria žodžiams reikšmę, kuri nėra tiesioginė reikšmė, žodis, frazė ar sakinys gali turėti bet kokią reikšmę, kokios tik jis nori. Dingsta žodžio reikšmės objektyvumas. Kai žodžiai praranda reikšmę, nelieka bendravimo. Dievas su mumis bendrauja per savo užrašytą Žodį, naudodamas objektyvius žodžius, kad idėjos ir mintys būtų perduotos.

Normali, tiesioginė Šventojo Rašto interpretacija atmeta po tūkstantmetinės karalystės požiūrį ir palaiko tiesioginę viso Rašto interpretaciją, įskaitant dar neišsipildžiusias pranašystes. Šventajame Rašte yra šimtai išsipildžiusių pranašysčių pavyzdžių. Pavyzdžiui, Senojo testamento pranašystės apie Kristų. Tos pranašystės buvo išpildytos tiesiogiai- Kristaus gimimas iš mergelės (Izaijo 7:14; Mato 1:23), Jo mirtis už mūsų nuodėmes (Izaijo 53:4-9; 1 Petro 2:24). Šios pranašystės buvo tiesiogiai išpildytos, ir mums to užtenka, kad tikėtume, jog Dievas ir toliau tiesiogiai išpildys savo Žodį. Po tūkstantmetinės karalystės požiūris yra neteisingas, nes jo šalininkai interpretuoja Biblijos pranašystes subjektyviai, ir, pasak jų, krikščionys, o ne Kristus, įkurs tūkstantmetinę karalystę.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Koks yra po tūkstantmetinės karalystės požiūris?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries