settings icon
share icon
Klausimas

Ar persivalgymas yra nuodėmė? Ką Biblija moko apie persivalgymą?

Atsakymas


Atrodo, kad persivalgymas yra nuodėmė, kurią krikščionys mėgsta ignoruoti. Mes esame greiti rūkymą ir gėrimą vadinti nuodėmę, bet kažkodėl mes priimame arba bent jau toleruojame persivalgymą. Tie patys argumentai apie sveikatą ir priklausomybę, kurie naudojami kalbant apie rūkymą ir gėrimą, tinka persivalgymui. Kai kurie krikščionys negali net įsivaizduoti savęs geriant taurę vyno ar rūkant cigaretę,bet jie be jokio kaltės jausmo apsiryja prie vakarienės stalo. Taip neturėtų būti!

Patarlių 23:20-21 mus perspėja: „Nebūk girtuoklis ir nevalgyk su besočiais. Girtuokliai ir rajūnai nuskurs, o mieguistumas aprengs skarmalais.“ Patarlių 28:7 parašyta: „Išmintingas sūnus laikosi įstatymo, o lėbautojų draugas daro gėdą tėvui“. Patarlių 23:2 taip pat rašoma: „Prisidėk peilį prie gerklės, jei mėgsti skaniai valgyti.“

Fizinis apetitas yra mūsų sugebėjimo save kontroliuoti analogija. Jeigu mes nesugebame kontroliuoti savo valgymo įpročių, mes tikriausiai taip pat nesugebame kontroliuoti ir kitų įpročių, tokių kaip proto (geismo, pavydo, pykčio), nesugebame užčiaupti savo burnų ir neapkalbinėti bei nesėti nesantaikos. Mes neturime leisti apetitams mus kontroliuoti; mes turėtume juos kontroliuoti (žr. Pakartoto įstatymo 21:20; Patarlių 23:2; 2 Petro 1:5-7, 2 Timotiejaus 3:1-9 ir 2 Korintiečiams 10:5). Sugebėjimas pasakyti “ne” pertekliui- susivaldymas- yra vienas iš Šventosios Dvasios vaisių, kurį gali turėti visi tikintieji (Galatams 5:22).

Dievas mus palaimino pripildydamas žemę maistu, kuris yra skanus, maistingas ir teikiantis malonumą. Mes turėtume gerbti Dievo kūriniją mėgaujantis tuo maistu ir valgant tinkamais kiekiais. Dievas mus pašaukė kontroliuoti savo apetitus, o ne leisti jiems kontroliuoti mus.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar persivalgymas yra nuodėmė? Ką Biblija moko apie persivalgymą?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries