settings icon
share icon
Klausimas

Koks amžius yra per jaunas romantiškiems santykiams?

Atsakymas


Tinkamas amžius pradėti santykius priklauso nuo žmogaus brandumo lygio, jo tikslų ir įsitikinimų. Dažnai kuo mes esame jaunesni, tuo mažiau esame subrendę, nes mums trūksta gyvenimiškos patirties. Kai mes tik pradedame suprasti, kas mes tokie esame, mes tikriausiai nesame pakankamai tvirti savo dvasiškume, kad sugebėtume turėti rimtą romantišką prisirišimą. Tuo metu mes esame labiau linkę priimti neišmintingus sprendimus, dėl kurių mes nukenčiame emociškai, fiziškai, psichologiškai ir dvasiškai.

Santykiu metu mes esame nuolatos gundomi, ypač kai daugėja emocijų ir prisirišimas prie kito žmogaus tampa vis stipresnis. Jauni paaugliai, netgi vyresni paaugliai, yra nuolatos spaudžiami hormonų ir visuomenės, ir kartais tai atrodo nepakeliama. Kiekviena diena ateina su naujais jausmais- abejonėmis, baime ir sumišimu kartu su džiaugsmu ir linksmumu- visa tai gali būti labai painu. Jauni žmonės praleidžia nemažai laiko bandydami suprasti, kas jie yra, kokia jų vieta šitame pasaulyje, ir kaip jie susiję su aplinkiniais žmonėmis. Atrodo, kad būtų per daug ant viso to dar uždėti santykių įtampą, ypač žinant, kad kitas žmogus patiria tą patį. Tokiuose santykiuose sunku išvengti žalos delikačiam ir vis dar besiformuojančiam įvaizdžiui, net neminint problemų, kurias sukelia bandymas atsilaikyti pagundoms. Jeigu dar negalvojama apie santuoką, turbūt tai reiškia, kad dar per anksti pradėti susitikinėti ir eiti į pasimatymus. Daug saugiau yra dalyvauti grupiniuose užsiemimuose, kur jauni žmonės gali išsivystyti bendravimo įgudžius ir pradėti draugystes, kuriose nėra spaudimo ar sunkumų, kurie yra neišvengiami romatiniame prisirišime.

Kada žmogus benuspręstų pradėti romantinius santykius, tai turėtų būti laikas, kurio metu yra statoma ant tikėjimo, kurio jis/ji buvo išmokyta, pagrindo; laikas, kuomet yra augama ir giliau suprantama, ką Dievas nori, kad jis/ji darytų. Niekada nėra per anksti pradėti šį procesą. „Niekas tegul neniekina tavo jaunystės. Tiktai pats būk tikintiesiems pavyzdys žodžiu, elgesiu, meile, dvasia, tikėjimu, skaistumu“ (1 Timotiejui 4:12)

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Koks amžius yra per jaunas romantiškiems santykiams?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries