settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra pelagianizmas ir pusiau-pelagianizmas?

Atsakymas


Pelagius buvo vienuolis, gyvenęs IV amžiaus pabaigoje ir V amžiaus pradžioje. Pelagius mokė, kad žmogus gimsta nekaltas, nesuterštas pradine nuodėme. Jis tikėjo, kad Dievas tiesiogiai sukūrė kiekvieno žmogaus sielą, ir dėl to kiekviena žmogaus siela neturėjo nuodėmės. Pelagius tikėjo, kad Adomo nuodėmė nepaveikė žmonijos ateities kartų. Toks požiūris tapo žinomas kaip pelagianizmas.

Pelagianizmas prieštarauja daugybei Šventojo Rašto ištraukų ir principų. Visų pirma, Biblijoje parašyta, kad mes esame nuodėmingi nuo pat mūsų prasidėjimo mamos įščiose (Psalmių 51:5). Taip pat Biblija moko, kad visa žmonija miršta dėl nuodėmės pasekmės (Ezechielio 18:20; Romiečiams 6:23). Nors pelagianizmas moko, jog žmonės negimsta su natūraliu polinkiu į nuodėmę, tačiau Biblija moko priešingai (Romiečiams 3:10-18). Romiečiams 5:12 aiškiai moko, kad Adomo nuodėmė daro įtaką visai žmonijai. Bet koks žmogus, kuris augino vaikus, gali paliudyti, kad kūdikius reikia mokinti gerai elgtis, bet jų nereikia mokinti, kaip nusidėti. Pelagianizmas nėra paremtas Biblija ir turėtų būti atmestas.

Pusiau-pelagianizmas moko, kad nuodėmė sugadino žmoniją, tačiau ne tiek, kad žmogus pats negalėtų bendradarbiauti su Dievo malone. Pusiau-pelagianizmas iš esmės moko dalinį sugedimą, o ne visišką sugedimą. Romiečiams 3:10-18 aiškiai apibūdina žmoniją ne tik kaip dalinai sugędusią. Biblija aiškiai moko, kad be Dievo “pritraukimo”, mes patys negalime bendradarbiauti su Dievo malone. „Niekas negali ateiti pas mane, jei mane siuntęs Tėvas jo nepatraukia“ (Jono 6:44). Kaip ir pelagianizmas, pusiau-pelagianizmas nėra paremtas Biblija ir turėtų būti atmestas.

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra pelagianizmas ir pusiau-pelagianizmas?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries