settings icon
share icon
Klausimas

Ar mes visi paveldėjome Adomo ir Ievos nuodėmę?

Atsakymas


Taip, visi žmonės paveldėjo nuodėmę iš Adomo ir Ievos, konkrečiau iš Adomo. Biblijoje nuodėmė apibūdinama kaip nusižengimas Dievo įstatymui (1 Jono 3:4) ir maištas prieš Dievą (Pakartoto Įstatymo 9:7; Jozuės 1:18). Pradžios 3 apibūdina Adomo ir Ievos maištą prieš Dievą ir prieš Jo įsakymą. Dėl Adomo ir Ievos nepaklusnumo nuodėmė tapo visų jų palikuonių “paveldėjimu”. Romiečiams 5:12 parašyta, kad per Adomą nuodėmė įėjo į pasaulį, o per nuodėmę mirtis, nes visi nusidėjo. Ši perduodama nuodėmė yra vadinama paveldima nuodėme. Taip, kaip mes paveldime fizinius bruožus iš savo tėvų, taip iš Adomo paveldime nuodėmingą prigimtį.

Adomas ir Ieva buvo sukurti pagal Dievo atvaizdą (Pradžios 1:26-27; 9:6). Tačiau mes taip pat esame panašūs į Adomą ir esame jo atvaizdas (Pradžios 5:3). Kai Adomas nusidėjo, visi jo palikuonys buvo “užkrėsti” nuodėme. Dovydas apraudojo šį faktą vienoje iš savo Psalmių: „Štai aš gimiau nuodėmingas, ir nuodėmėje mane pradėjo mano motina“ (Psalmių 51:5). Tai nereiškia, kad jo motina neleistinai jo susilaukė. Tai reiškia, kad jo motina turėjo paveldimą nuodėmingą prigimtį, kurią ji gavo iš savo tėvų, jos tėvai iš savo tėvų ir t.t. Dovydas paveldėjo nuodėmę iš savo tėvų, taip, kaip mes paveldime iš savo tėvų. Net jeigu mes gyvename patį geriausią gyvenimą, mes vis tiek esame nusidėjėliai, nes mes paveldėjome nuodėmę.

Kadangi mes visi gimstame nusidėjėliais, mes visi nusidedame. Atkreipkite dėmesį į Romiečiams 5:12 eiliškumą- nuodėmė į pasaulį atėjo per Adomą, per nuodėmę mirtis visiems žmonėms, ir visi žmonės nusideda, nes jie paveldėjo nuodėmę iš Adomo. Kadangi „visi nusidėjo ir stokoja Dievo šlovės“ (Romiečiams 3:23), mums reikia tobulos aukos, kuri būtų be nuodėmės ir nuvalytų mūsų nuodėmes, nes mes patys to nesugebame padaryti. Jėzus Kristus yra mūsų Gelbėtojas, gelbstintis mus iš nuodėmės! Mūsų nuodėmė buvo nukryžiuota ant Jėzaus kryžiaus, ir dabar „Jame mes turime atpirkimą per Jo kraują ir nuodėmių atleidimą pagal turtus Jo malonės“ (Efeziečiams 1:7). Dievas savo tobuloje išmintyje parūpino būdą, kaip sutvarkyti mūsų paveldėtą nuodėmę, ir tai yra visiems prieinama: “Taigi tebūnie jums žinoma, vyrai broliai, kad per Jį [Jėzų Kristų] jums skelbiamas nuodėmių atleidimas“ (Apaštalų darbų 13:38).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar mes visi paveldėjome Adomo ir Ievos nuodėmę?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries