settings icon
share icon
Klausimas

Kas buvo tas dyglys Pauliaus kūne?

Atsakymas


Yra nesuskaičiuojama daugybė siūlomų paaiškinimų apie dyglį Pauliaus kūne- nuo nesibaigiančių pagundymų, atkaklių priešininkų, lėtinių ligų (tokių kaip akių problemų, maliarijos, migrenos ir epilepsijos) iki kalbos sutrikimų. Niekas negali tiksliai pasakyti, kas buvo tas dyglys Pauliaus kūne,tačiau tai tikriausiai buvo fizinė negalia.

2 Korintiečiams 12:7 mes sužinome apie Pauliaus dyglį: „Ir kad perdėm neišpuikčiau dėl gausybės apreiškimų, man dauotas dyglys kūne, šėtono pasiuntinys, kad mane smūgiuotų ir aš neišpuikčiau.“ Visų pirma, dyglio tikslas buvo neleisti Pauliui pasididžiuoti. Bet kas, susitikęs su Jėzumi, kalbėjęs su Juo ir gavęs iš Jo pavedimą (Apaštalų darbų 9:2-8), natūraliai „pasikeltų“. Prie to pridėjus faktą, kad Šventoji Dvasia jį vedė parašyti didžiąją Naujojo testamento dalį, nesunku matyti, kaip lengvai Paulius galėjo „išpuikti“, būti „per aukštai iškeltas“ arba pasidaryti „per išdidus“. Antra, mes žinome, kad negalavimas atėjo iš Šėtono arba per jo pasiuntinį. Kaip Dievas leido Šėtonui kankinti Jobą (Jobo 1:1-12), taip Jis leido Šėtonui kankinti ir Paulių- Dievo geriems tikslams ir visuomet tobulos Dievo valios ribose.

Šio dyglio laikymas trukdžiu platesnei ar efektyvesniai tarnystei yra suprantamas (Galatams 5:14-16). Nekeista, kad Paulius tris kartus prašė Dievo panaikinti šį dyglį (2 Korintiečiams 12:8). Tačiau per šią patirtį Paulius išmoko pamoką, kuri dominuoja jo raštuose: dieviška jėga geriausiai pademonstruojama žmogiško silpnumo fone (2 Korintiečiams 4:7), kad tik vienas Dievas būtų šlovinamas (2 Korintiečiams 10:17). Vietoje to, kad pašalintų problemą, Dievas per tai Pauliui davė malonės ir striprybės. Dievas paskelbė, kad Jo malonės „pakanka“.
EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas buvo tas dyglys Pauliaus kūne?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries