settings icon
share icon
Klausimas

Kaip aš galiu pasiruošti santuokai?

Atsakymas


Biblinis pasiruošimas santuokai yra toks pat, kaip pasiruošimas bet kokiam tikslui. „Mylėk Viešpatį, savo Dievą, visa savo širdimi, visa savo siela ir visu savo protu“ (Mato 22:37)- šis principas turėtų valdyti visus mūsų, iš naujo atgimusių tikinčiųjų, gyvenimo aspektus. Tai nėra lengvabūdiškas įsakymas. Jis turėtų būti mūsų, tikinčiųjų, gyvenimų centre. Mes turime sutelkti visą savo dėmesį ties Dievu ir Jo Žodžiu, kad mūsų širdys, sielos ir protai būtų užimti dalykais, kurie Jam patinka.

Mūsų santykiai su Dievu per Viešpatį Jėzų Kristų pastato visus kitus santykius į teisingą perspektyvą. Santykiai santuokoje yra paremti Kristaus ir Jo bažnyčios modeliu (Efeziečiams 5:22-33). Kiekvienas mūsų gyvenimų aspektas turi būti valdomas mūsų kaip krikščionių atsidavimo Viešpaties įsakymams ir pamokymams. Mūsų paklusnumas Dievui ir Jo Žodžiui suteikia mums viską, ko mums reikia, atlikti savo pareigas santuokoje ir pasaulyje. O mūsų, iš naujo atgimusių tikinčiųjų, pagrindinė pareiga yra visuose dalykuose nešti garbę Dievui (1 Korintiečiams 10:31).

Tam, kad pasiruoštum santuokai, gyventum vertai pašaukimo, kurį turi Kristuje Jėzuje, ir kad turėtum intymius santykius su Dievu per Jo Žodį (2 Timotiejui 3:16-17), susikoncentruok ties pasklusnumu visuose dalykuose. Nėra lengvo plano, padėsiančio tau išmokti būti paklusniam. Mes kasdien turime nuspręsti padėti į šalį pasaulietišką požiūrį ir vietoje to sekti Dievu. Vienintelis būdas gyventi vertai pašaukimo, kurį turime Kristuje, yra kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką atsiduoti vieninteliam Keliui, vieninteliai Tiesai ir vieninteliam Gyvenimui. Tokio pasiruošimo reikia kiekvienam tikinčiajam prieš gaunant nuostabią santuokos dovaną.

Žmogus, kuris yra dvasiškai subrendęs ir vaikšto su Dievu, yra pasiruošęs santuokai geriau nei bet kas kitas. Santuoka reikalauja įsipareigojimo, užsidegimo, nuolankumo, meilės ir pagarbos. Šios savybės aiškiausiai matomos žmoguje, kuris yra artimuose santykiuose su Dievu. Besiruošdamas(-a) santuokai, leisk Dievui formuoti ir keisti tave, kad tu būtum panašus(-i) į tokį(-ią) vyrą ar moterį, kokiu(-ia) Jis nori, kad tu būtum (Romiečiams 12:1-2). Jeigu tu atsiduosi Dievui, Jis paruoš tave santuokai, tai nuostabiai dienai.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kaip aš galiu pasiruošti santuokai?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries