settings icon
share icon
Klausimas

Ar krikščionis turėtų klausytis pasaulietiškos muzikos?

Atsakymas


Daug krikščionių bando rasti atsakymą į šį klausimą. Daug pasauliečių muzikantų yra be galo talentingi. Pasaulietiška muzika gali būti labai linksma. Yra daug pasaulietiškų dainų, kurios turi lengvai įsimintinas melodijas, gilias įžvalgas ir skleidžia teigiamą žinią. Sprendžiant, ar klausyti pasaulietišką muziką, reikia apmąstyti tris pagrindinius faktorius: 1) muzikos tikslą, 2) muzikos stilių ir 3) žodžius.

1. Muzikos tikslas. Ar muzika buvo sukurta tik garbinimui? Ar Dievas taip pat ketino muziką naudoti nuraminimui ir pramogai? Pats žymiausias Biblijos muzikantas, karalius Dovydas, pagrinde muziką naudojo garbinant Dievą (žr. Psalmių 4:1; 6:1,54,55; 61:1; 67:1; 76:1). Tačiau, kai karalius Saulius buvo kankinamas blogio dvasių, jis pasikviesdavo Dovydą, kad jis jam grotų arfa ir jį nuramintų (1 Samuelio 16:14-23). Izraelitai naudojo muzikos instrumentus perspėjimui dėl pavojaus (Nehemijo 4:20) ir priešų išgąsdinimui (Teisėjų 7:16-22). Naujajame Testamente apaštalas Paulius ragina tikinčiuosius padrąsinti vienas kita su muzika: „kalbėdami vieni kitiems psalmėmis, himnais bei dvasinėmis giesmėmis“ (Efeziečiams 5:19). Nors pagrindinis muzikos tikslas yra garbinimas, Biblija tikrai leidžia ir kitas muzikos paskirtis.

2. Muzikos stilius. Gaila, tačiau diskusijos apie muzikos stilius gali labai suskaldyti krikščionis. Yra krikščionių, kurie kategoriškai teigia, jog negalima naudoti jokių muzikos instrumentų. Yra krikščionių, kurie trokšta giedoti tik „senus“ himnus. Yra krikščionių, kurie nori optimistiškos, šiuolaikinės muzikos. Yra krikščionių, kurie teigia, jog geriausias garbinimas jiems yra „roko koncerto“ aplinkoje. Vietoje to, kad pripažintų šiuos asmeninius pasirinkimus ir kultūrinius skirtumus, kai kurie krikščionys teigia, jog jų muzikos pasirinkimas yra vienintelis „biblinis“, o visos kitos muzikos formos yra negeros, bedievės ir netgi šėtoniškos.

3. Žodžiai. Kadangi nei muzikos paskirtis, nei muzikos stilius nenusprendžia, ar krikščionis turėtų klausytis pasulietinės muzikos, mes turime apsvarstyti muzikos žodžius. Nors Filipiečiams 4:8 nekalba konkrečiai apie muzikos žodžius, tačiau šios eilutės yra puikus standartas, pagal kurį galime spręsti: „Pagaliau, broliai, mąstykite apie tai, kas tikra, garbinga, teisinga, tyra, mylima, giriama,- apie visa, kas dora ir šlovinga.“ Jeigu mes turėtume mąstyti apie šiuos dalykus, tuomet tikrai tuos pačius dalykus mes turėtume įsileisti į savo protus per muziką ir žodžius. Ar gali pasaulietinės muzikos žodžiai būti tikri, garbingi, teisingi, tyri, mylimi, giriami, dori ir šlovingi? Jeigu taip, tuomet nėra nieko blogo krikščioniui klausytis pasaulietiškos dainos, kuri atitinka šiuos standartus.

Tačiau dauguma pasaulietiškos muzikos neatitinka Filipiečiams 4:8 standarto. Pasaulietiška muzika dažnai skatina amoralumą ir smurtą bei menkina tyrumą ir sąžiningumą. Jeigu daina garbina tai, kam Dievas prieštarauja, tuomet krikščionis neturėtų jos klausytis. Tačiau yra daugybė pasaulietiškų dainų, kurios nemini Dievo, tačiau vis tiek puoselėja sąžiningumą, tyrumą ir dorybę. Jeigu meilės daina skatina santuokos šventumą ir/arba tikros meilės tyrumą- net jeigu ji nemini Dievo ar Biblijos- ją galima klausyti ir ja mėgautis.
EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar krikščionis turėtų klausytis pasaulietiškos muzikos?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries