settings icon
share icon
Klausimas

Ką reiškia „palikti ir susijungti“?

Atsakymas


„Todėl vyras paliks savo tėvą bei motiną ir susijungs su savo žmona; ir juodu taps vienu kūnu“ (Pradžios 2:24). Tai ką gi reiškia palikti savo tėvą ir motiną ir susijungti su savo sutuoktiniu?

Pradžios 2 skyriuje parašyta, kad Dievas pirmiau sukūrė Adomą, o po to Ievą. Pats Dievas Ievą atvedė pas Adomą. Pats Dievas juos paskelbė vyru ir žmona, sujungdamas juos šventoje santuokoje. Jis sakė, kad jie abu taps vienu kūnu. Tai santuokinio intymumo paveikslas- meilės veiksmas, kuriame nėra vietos niekam kitam. „Susijungti“ reiškia „prilipti, prisiklijuoti, prisijungti“. Tai unikalus dviejų žmonių susijungimas ir tapimas viena. Tai reiškia, kad mes nepasiduodam, kai kažkas yra negerai. Tai yra išsikalbėjimas, meldimasis kartu, kantrybė ir pasitikėjimas Dievu, kad Jis veiks abiejų žmonių širdyse, tai kaltės pripažinimas, kai kažką ne taip padarome, tai atleidimo prašymas ir nuolatinis Dievo patarimo ieškojimas Jo Žodyje.

Jei kažkuris iš sutuoktinių nesugebės pilnai palikti ir susijungti, santuokoje bus problemų. Jeigu sutuoktinis nesugeba pilnai palikti savo tėvų, santuokoje bus konfliktų ir streso. Tėvų palikimas nereiškia, kad mes juos ignoruojame ar nepraleidžiame su jais laiko. Palikti tėvus reiškia, kad savo santuoka sukūrėme naują šeimą, kuri turi būti svarbiau už bet kokią prieš tai egzistavusią šeimą. Jeigu kažkuris iš sutuoktinių pilnai nesusijungia su kitu, santuokoje trūksta intymumo ir vienybės. Susijungimas su sutuoktiniu nereiškia, kad jums reikia kartu būti kiekvieną akimirką, ar kad jūs negalite turėti kitų draugų. Susijungimas su sutuoktiniu yra supratimas, kad jūs esate sujungti, „suklijuoti“. Susijungimas su sutuoktiniu yra raktas į santuoką, kurį ištvers sunkumus, ir raktas į gražius santykius, kuriuos Dievas porai numatė.

„Palikti ir susijungti“ reikšmė santuokoje taip pat yra mūsų sąjungos su Dievu paveikslas. „Sekite Viešpatį, jūsų Dievą, Jo bijokite, vykdykite Jo paliepimus ir klausykite Jo balso; Jam tarnaukite ir prie Jo glauskitės“ (Pakartoto Įstatymo 13:4). Tai reiškia, kad mes turime palikti visus kitus dievus, kokioje formoje jie bebūtų, ir glaustis/susijugti su Juo, vieninteliu Dievu. Mes su Juo susijungiame, kai skaitome Jo Žodį ir atsiduodame Jo autoritetui. Kai mes artimai Jį sekame, mes pamatome, kad Jo nurodymai palikti tėvąir motiną ir susijungti su sutuoktiniu yra tam, kad mes rastume įsipareigojimą ir saugumą, kurį Jis mums yra numatęs. Dievas rimtai žiūri į santuokos dizainą. Jis nori, kad sutuoktiniai „paliktų ir susijungtų“. Kai gyvename pagal Dievo planą, Jis mūsų niekada nenuvilia.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką reiškia „palikti ir susijungti“?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries