settings icon
share icon
Klausimas

Kodėl aš turėčiau tikėti organizuota religija?

Atsakymas


Žodžio „religija“ apibūdinimas žodyne būtų panašus į šį: „tikėjimas Dievu ar dievais, kurie turi būti garbinami dažniausiai elgesiu ir ritualais; bet kokia konkreti garbinimo, tikėjimo sistema, dažnai turinti etiketo kodeksą.“ Biblijoje yra aprašyta organizuota religija, kuri atitinka šį apibūdinimą, tačiau dažniausiai tikslai ir poveikiai tokios organizuotos religijos nėra tai, kas patinka Dievui.

Pradžios 11 skyriuje matome tikriausiai vieną iš pirmųjų orgnizuotų religijų. Nojaus palikuonys nusprendė pasistayti Babelio bokštą vietoje to, kad paklustų Dievo įsakymui pripildyti visą žemę. Jie tikėjo, kad jų vienybė yra svarbiau už jų santykius su Dievu. Tačiau Dievas įsikišo į jų darbą ir sumaišė jų kalbas, taip sugriaudamas jų organizuotą religiją.

Išėjimo 6 skyriuje Dievas „suorganizavo“ religiją Izraelio tautai. Dešimt Dievo Įsakymų, įstatymai dėl palapinės ir aukojimo sistema buvo Dievo įsteigti ir izraelitai privalėjo jų laikytis. Tolimesnis Naujojo Testamento studijavimas paaiškina, kad šios religijos tikslas buvo parodyti Gelbėtojo-Mesijo poreikį (Galatams 3; Romiečiams 7). Tačiau daugelis to nesuprato ir garbino taisykles ir ritualus, o ne Dievą.

Iš izraelitų istorijos matome, kad daugelis izraelitų patirtų konfliktų buvo susiję su organizuotomis religijomis. Pavyzdžiui, Baalas (Teisėjų 6; 1 Karalių 18), Dagonas (1 Samuelio 5), Molechas (2 Karalių 23:10). Dievas nugalėjo visus tų religijų pasekėjus, taip parodydamas Savo suverenumą ir visagalybę.

Evagelijose fariziejai ir sadukėjai aprašyti kaip organizuotos religijos atstovai Kristaus dienomis. Jėzus pastoviai juos kaltino dėl jų neteisingo mokymo ir veidmainiško gyvenimo būdo. Laiškuose rašoma apie žmonių grupes, kurios sumaišė evangeliją su tam tikrais privalomų darbų ir ritualų sąrašais. Jie taip pat spaudė tikinčiuosius, bandydami juos priversti priimti šią „krikščionybė plius“ religiją. Laiškai Galatams ir Kolosiečiams perspėja dėl tokių religijų. Apreiškimo knygoje parašyta, kad organizuota religija padarys įtaką visam pasauliui, nes antikristo metu pasaulyje bus tik viena religija.

Daugeliu atveju organizuota religija atitraukia žmones nuo Dievo ir nuo Jo tikslų. Tačiau Biblijoje rašoma apie „organizuotus tikinčiuosius“, kurie yra Jo plano dalis. Šias organizuotų tikinčiųjų grupes Dievas vadina bažnyčiomis. Bažnyčios apibūdinimai, randami Apaštalų darbų knygoje ir Laiškuose, paaiškina, kad bažnyčios turi būti organizuotos ir tarpsusavyję susijusios. Organizacija skatina apsaugą, produktyvumą ir plėtrą (Apaštalų darbų 2:41-47). Bažnyčios atveju tai galėtų būti vadinama „organizuotais santykiais“.

Religija- tai žmogaus bandymas bendrauti su Dievu. Krikščioniškas tikėjimas- tai santykiai su Dievu dėl to, ką Dievas padarė dėl mūsų per Jėzaus Kristaus auką. Nėra plano, padedančio pasiekti Dievą, nes Dievas pasiekė mus (Romiečiams 5:8). Nėra išdidumo, nes viską gavome per malonę (Efeziečiams 2:8-9). Neturėtų būti ginčų dėl valdžios, nes Kristus yra bažnyčios galva (Kolosiečiams 1:18). Nėra blogai turėti organizaciją. Bet susikoncentruoti ties religijos taisyklėmis ir ritualais yra problematiška.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kodėl aš turėčiau tikėti organizuota religija?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries