settings icon
share icon
Klausimas

Ar demonai yra nupuolę angelai?

Atsakymas


Galima diskutuoti, kada tiksliai Dievas sukūrė angelus, bet mes tikrai žinome, kad viskas, ką Jis sukūrė buvo gera, nes savo šventume Dievas negali sukurti nieko nuodėmingo. Taigi, kai Šėtonas, kuris kadaise buvo angelas Liuciferis, maištavo prieš Dievą ir buvo išmestas iš dangaus (Izaijo 14; Ezechielio 28), prie jo maišto prisidėjo trečdalis visų angelų (Apreiškimo 12:3-4,9). Nėra jokių abejonių, kad dabar tie nupuolę angelai yra vadinami demonais.

Pagal Mato 25:41 mes žinome, kad pragaras buvo paruoštas velniui ir jo angelams: „Tada Jis prabilo ir į stovinčius kairėje: ‘Eikite šalin nuo manęs, prakeiktieji, į amžinąją ugnį, kuri paruošta velniui ir jo angelams!‘“ Jėzus, naudodamas įvardį“ jo“, aiškiai parodo, kad tie angelai priklauso šėtonui. Apreiškimo 12:7-9 apibūdina paskutiniųjų laikų mūšį tarp angelų, kuriame kausis Mykolas ir „jo angelai“ ir velnias bei „jo angelai“. Iš šių ir kitų panašių eilučių aišku, kad nupuolę angelai ir demonai yra sinonimai.

Kai kurie atmeta idėją, kad demonai yra nupuolę angelai, nes Judo 6 eilutėje parašyta, kad angelai, kurie nusidėjo yra sukaustyti amžinais pančiais. Tačiau aišku, kad ne visi nusidėję angelai yra „sukaustyti“, nes Šėtonas vis dar yra laisvas (1 Petro 5:8). Kodėl Dievas įkalintų visus nupuolusius angelus, bet leistų jų maišto vadovui išlikti laisvėje? Atrodo, kad Judo 6 eilutė kalba apie Dievo sukaustytus angelus, kurie kitokiu būdu maištavo prieš Jį, tikriausiai „Dievo sūnų“ įvykio metu, aprašyto Pradžios 6 skyriuje.

Labiausiai priimtinas alternatyvus paaiškinimas, iš kur atsirado demonai, yra prielaida, kad Pradžios 6 skyriuje minimi milžinai buvo sunaikinti tvano metu, o jų bekūnės sielos tapo demonais. Nors Biblijoje konkrečiai neparašyta, kas atsitiko milžinų sieloms po to, kai jie buvo nužudyti, tačiau nelabai tikėtina, kad Dievas potvyniu sunaikintų milžinų kūnus, bet leistų jų sieloms tapti demonais ir daryti dar daugiau nedorybių. Labiausiai Bibliją atitinkantis demonų atsiradimo paaiškinimas yra tas, kad jie yra nupuolę angelai, kurie kartu su Šėtonu maištavo prieš Dievą.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar demonai yra nupuolę angelai?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries