settings icon
share icon
Klausimas

Ar vaikai yra baudžiami už tėvų nuodėmes?

Atsakymas


Vaikai nėra baudžiami už nuodėmes, kurias padarė jų tėvai; ir tėvai nėra baudžiami už vaikų padarytas nuodėmes. Kiekvienas iš mūsų yra atsakingas už mūsų pačių nuodėmes. Ezechielio 18:20 parašyta: „Siela, kuri nusikalsta, mirs. Sūnus neatsakys už tėvo nusikaltimą, o tėvas neatsakys už sūnaus kaltes.“ Ši eilutė aiškiai moko, kad bausmės už nuodėmę susilaukia tas žmogus, kuris padarė nuodėmę.

Biblijoje yra eilutė, kuri kai kuriuos privertė tikėti, kad Biblija moko, jog viena karta bus nubausta už kitos kartos nuodėmes, tačiau tokia interpretacija yra neteisinga. Išėjimo 20:5 kalba apie stabus: „Nesilenk prieš juos ir netarnauk jiems! Nes Aš, Viešpats, tavo Dievas, esu pavydus Dievas, baudžiąs vaikus už tėvų kaltes iki trečios ir ketvitos kartos tų, kurie manęs nekenčia“. Ši eilutė labiau kalba apie pasekmes, o ne apie bausmę. Joje sakoma, kad žmogaus nuodėmės pasekmės gali būti jaučiamos net keliose kartose. Dievas sakė Izraelitams, kad jų vaikai bus paveikti tėvų kartos nepaklusnumo ir neapykantos Dievui natūraliomis pasekmėmis. Vaikai, užaugę tokiomis aplinkybėmis, taip pat užsiimtų stabmeldyste ir sektų nepaklusnumo pavyzdžiu. Nepaklusni karta taip giliai pasėtų nedorumą, kad reikėtų kelių kartų tam pakeisti. Dievas nelaiko mūsų atsakingų už mūsų tėvų nuodėmes, tačiau kartais mes kenčiame dėl nuodėmių, kurias mūsų tėvai padarė, pasekmių, kaip parašyta Išėjimo 20:5.

Iš Ezechielio 18:20 matome, kad kiekvienas iš mūsų yra atsakingas už savo nuodėmes ir susilauks už jas bausmės. Mes negalime pasidalinti savo kalte su kitu, ir kiti negali būti atsakingi už mūsų nuodėmes. Šiai taisyklei yra viena išimtis, kuri taikoma visai žmonijai. Vienas žmogus prisiėmė kitų nuodėmes ir sumokėjo už jas, kad nusidėjėliai galėtų būti visiškai teisūs ir tyri Dievo akyse. Tas žmogus yra Jėzus Kristus. Dievas siuntė Jėzų į šį pasaulį, iškeisdamas Jo tobulumą į mūsų nuodėmes. „Nes Tą, kuris nepažino nuodėmės, Jis padarė nuodėme dėl mūsų, kad mes Jame taptume Dievo teisumu“ (2 Korintiečiams 5:21). Tiems, kurie tikėjimu ateina pas Jį, Jėzus Kristus panaikina nuodėmės bausmę.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar vaikai yra baudžiami už tėvų nuodėmes?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries