settings icon
share icon
Klausimas

Kas atsitinka tiems, kurie niekada negirdėjo apie Jėzų? Ar Dievas pasmerks žmogų, kuris niekada negirdėjo apie Jį?

Atsakymas


Visi žmonės yra atsakingi prieš Dievą, neatsižvelgiant į tai, ar jie girdėjo apie Jį, ar ne. Biblijoje parašyta, kad Dievas aiškiai apreiškė Save gamtoje (Romiečiams 1:20) ir žmonių širdyse (Ekleziasto 3:11). Problema yra tame, kad mes visi esame nuodėmingi ir mes visi atstumiame Dievo pažinimą ir maištaujame prieš Jį (Romiečiams 1:21-23). Tik dėl Dievo malonės mes nesame palikti nuodėmingiems mūsų širdžių troškimams, kad suprastume, jog be Dievo gyvenimas yra bevertis ir nepakenčiamas. Tačiau Jis neapsaugo nuo to tų, kurie nuolatos Jį atstumia (Romiečiams 1:24-32).

Problema yra ne tame, kad kai kurie žmonės negirdėjo apie Dievą, bet kad jie atstūmė tai, ką girdėjo ir matė gamtoje. Pakartoto Įstatymo 4:29 parašyta: „Bet jei ten ieškosi Viešpaties, savo Dievo, visa širdimi ir siela, tu atrasi Jį“. Ši eilutė moko labai svarbaus principo- jei tikrai ieškosi Dievo, tu Jį rasi. Jeigu žmogus tikrai trokšta pažinti Dievą, Dievas jam apsireikš.

Tačiau problema yra tame, kad „Nėra išmanančio, nėra kas Dievo ieškotų“ (Romiečiams 3:11). Žmonės atstumia Dievo pažinimą, kuris yra gamtoje ir jų širdyse, ir pasirenka garbinti jų pačių sukurtą „dievą“. Būtų kvaila diskutuoti apie tai, jog nesąžininga, kad Dievas siunčia į pragarą kažką, kas niekada neturėjo galimybės išgirsti apie Kristų. Žmonės yra atsakingi prieš Dievą už tai, ką Dievas jiems yra apreiškęs. Biblijoje rašoma, kad žmonės atmeta tą pažinimą, ir dėl to Dievas yra teisus pasmerkdamas juos.

Vietoje to, kad diskutuotume, kas atsitiks tiems, kurie niekada negirdėjo, mes, krikščionys, turėtume daryti viską, ką galime, kad jie išgirstų. Mes esame pašaukti skelbti evangeliją tautose (Mato 28:19-20 Apaštalų darbų 1:8). Mes žinome, kad žmonės atmeta Dievo pažinimą, apreikštą gamtoje, todėl mes privalome skelbti gerąją išgelbėjimo per Jėzų Kristų žinią. Tik priimdami Dievo malonę per Viešpatį Jėzų Kristų, žmonės gali būti išgelbėti iš nuodėmių ir iš amžino atskirimo nuo Dievo.

Jeigu mes manysime, kad tiems, kurie niekada negirdėjo evangelijos, bus garantuota Dievo malonė, mes susidursime su baisia problema. Jeigu žmonės, kurie niekada negirdėjo evangelijos yra išgelbėti, tuomet mes turėtume stengtis, kad niekas niekada neišgirstų evangelijos. Blogiausias dalykas, ką mes galėtume padaryti, tai pasidalinti evangelijos žinia su žmogumi, kuris ją atmes. Jeigu tai atsitiktų, jis būtų pasmerktas. Žmonės, kurie negirdėjo evagelijos turi būti pasmerkti, nes kitaip nėra jokio tikslo skelbti evangeliją. Kodėl mes turėtume rizikuoti, kad žmonės atstums evangeliją ir pasmerks save, jeigu jie buvo išgelbėti, nes niekada negirdėjo evangelijos?

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas atsitinka tiems, kurie niekada negirdėjo apie Jėzų? Ar Dievas pasmerks žmogų, kuris niekada negirdėjo apie Jį?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries