settings icon
share icon
Klausimas

Kaip man atpažinti netikrą mokytoją / netikrą pranašą?

Atsakymas


Jėzus mus perspėjo, kad ateis netikri kristai ir netikri pranašai, kurie bandys suklaidinti netgi Dievo išrinktuosius (Mato 24:23-27; taip pat žr. 2 Petro 3:3 ir Judo 1:17-18). Geriausias būdas apsaugoti save nuo netiesos ir neteisingų mokymų yra tiesos žinojimas. Tam, kad atpažintum tai, kas yra netikra, studijuok tai, kas yra tikra. Kiekvienas tikintysis, kuris tiksliai perteikia tiesos žodį (2 Timotiejui 2:15) ir kuris atidžiai studijuoja Bibliją, gali atpažinti neteisingą doktriną. Pavyzdžiui, tikintysis, kuris skaitė apie Tėvo, Sūnaus ir Šventosios Dvasios veikimą Mato 3:16-17, iš karto abejos doktrina, kuri neigia trejybę. Taigi pirmas žingsnis yra studijuoti Bibliją ir kritiškai vertinti visus mokymus patikrinant juos su tuo, ką Raštas sako.

Jėzus sakė: „medis pažįstamas iš vaisių“ (Mato 12:33). Kai ieškome „vaisių“, štai trys konkretūs testai, kuriuos naudodami galime įvertinti mokytoją ir nustatyti jo/jos mokymo tikslumą:

1) Ką šis mokytojas sako apie Jėzų? Mato 16:15-16 Jėzus klausia: „O kuo jūs mane laikote?“ Petras atsakė: „Tu esi Kristus, gyvojo Dievo Sūnus“ ir dėl šio atsakymo Petras yra vadinamas „palaimintu“. 2 Jono 9 mes skaitome: „Kas tik peržengia ribą ir nesilaiko Kristaus mokymo, neturi Dievo. Kas laikosi Kristaus mokymo, tas turi ir Tėvą, ir Sūnų.“ Kitaip tariant, Jėzus Kristus ir Jo atpirkimas yra nepaprastai svarbūs. Saugokitės visų, kurie neigia Jėzaus lygybę su Dievu, kurie sumenkina Jėzaus pasiaukojančią mirtį ir kurie atmeta Jėzaus žmogiškumą. 1 Jono 2:22 parašyta: „Kas yra melagis, jeigu ne tas, kuris neigia, kad Jėzus yra Pateptasis? Tas yra antikristas, kuris neigia Tėvą ir Sūnų.“

2) Ar šis mokytojas skelbia evangeliją? Evangelija- tai geroji naujiena apie Jėzaus mirtį, palaidojimą ir prisikėlimą pagal Šventąjį Raštą (1 Korintiečiams 15:1-4). Nors ir gražiai skambėtų, teiginiai „Dievas tave myli“, „Dievas nori, kad mes pavalgdintume alkstančius“ ir „Dievas nori, kad tu būtum turtingas“ nėra pilna evangelijos žinia. Galatams 1:7 Paulius perspėja: „Yra tik jus klaidinantys žmonės, norintys iškreipti Kristaus Evangeliją“. Niekas, net geras pamokslininkas, neturi teisės pakeisti žinios, kurią mums davė Dievas. „Jei kas jums skelbia kitokią evangeliją, negu esate priėmę,- tebūnie prakeiktas!“ (Galatams 1:9).

3) Ar šis mokytojas pasižymi charakterio savybėmis, kurios neša garbę Viešpačiui? Kalbant apie netikrus mokytojus Judo 1:11 sako: „Jie pasuko Kaino keliu, godžiai pasidavė Balaamo paklydimui dėl pelno, pražudė save Korės maištu.“ Kitaip tariant, mes gailme pažinti neteisingą mokytoją iš jo išdidumo (Kainas atmetė Dievo planą), godumo (Balaamo pranašystė apie pinigus) ir maištavimo (Korė save paskelbė aukštesniu už Mozę). Jėzus sakė mums saugotis tokių žmonių; mes juos pažinsime iš jų vaisių (Mato 7:15-20).

Tolimesniam studijavimui skaitykite Biblijos knygas, kurios buvo parašytos atremti neteisingus mokymus bažnyčioje: laišką Galatams, 2 Petro, 1 Jono, 2 Jono ir Judo. Dažnai yra sunku atpažinti klaidingą mokytoją/pranašą. Šėtonas užsimaskuoja kaip šviesos angelas (2 Korintiečiams 11:14) ir jo tarnai užsimaskuoja kaip teisybės tarnai (2 Korintiečiams 11:15). Tik tuomet kai labai gerai žinosime tiesą, mes sugebėsime atpažinti netiesą.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kaip man atpažinti netikrą mokytoją / netikrą pranašą?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries