settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra natūralus apreiškimas? Kas yra ypatingas apreiškimas?

Atsakymas


Dievas pasirinko save apreikšti žmonijai per natūralų ir ypatingą apreiškimus. Natūralus apreiškimas- tai bendros tiesos, kurias apie Dievą sužinome iš gamtos. Ypatingas apreiškimas- tai konkretesnės tiesos, kurias sužinome apie Dievą antgamtiniu būdu.

Natūralus apreiškimas: Psalmių 19:1-4 parašyta: „Dangūs skelbia Dievo šlovę, tvirtuma byloja apie Jo rankų darbus. Diena pasakoja dienai, o naktis praneša nakčiai. Nėra kalbos ar tarmės, kur jų balsas nebūtų girdimas. Per visą žemę sklinda garsas, jų žodžiai- iki pasaulio krašto.“ Pagal šią ištrauką, Dievo egzistavimas ir jėga yra aiškiai matomi stebint visatą. Tvarka, sudėtingumas ir nuostabą kelianti kūrinija kalba apie galingo ir šlovingo Kūrėjo egzistavimą.

Apie natūralų apreiškimą taip pat kalba Romiečiams 1:20: „Jo neregimosios ypatybės- Jo amžinoji galybė ir dievystė- nuo pat pasaulio sukūrimo aiškiai suvokiamos iš Jo kūrinių, todėl jie nepateisinami.“ Kaip ir 19 Psalmė, Romiečiams 1:20 moko, kad Dievo amžina jėga ir dieviška prigimtis yra “aiškiai suvokiamos” iš to, kas yra sukurta, ir tai neigiant žmogus neturi jokio pasiteisinimo. Turint šias Rašto ištraukas omenyje, mes natūralųjį apreiškimą tikriausiai galėtume apibūdinti taip: “Dievo apreiškimas žmonėms, visais laikais ir visose vietose, kuris įrodo Dievo egzistavimą ir Jo intelektą, jėgą bei nepaprastumą.”

Specialus apreiškimas: Dievas nusprendė save apreikšti antgamtiniu būdu. Specialus apreiškimas apima fizinius Dievo pasirodymus, sapnus, vizijas, užrašytą Dievo Žodį ir, visų svarbiausia, Jėzų Kristų. Biblijoje aprašyta daugybė Dievo pasirodymų fiziniame pavidale (Pradžios 3:8; 18:1; Išėjimo 3:1-4; 34:5-7). Biblijoje taip pat aprašyta, kaip Dievas kalbėjo žmonėms per sapnus (Pradžios 28:12; 37:5; 1 Karalių 3:5; Danieliaus 2) ir per vizijas (Pradžios 15:1; Ezechielio 8:3-4; Danieliaus 7; 2 Korintiečiams 12:1-7).

Vienas iš svarbiausių ypatingų Dievo apreiškimų yra Dievo Žodis, Biblija. Dievas antgamtiniu būdu vadovavo Šventojo Rašto autoriams, kad jie teisingai užrašytų Jo žinią žmonijai, leisdamas jiems nauodoti jų pačių rašymo stilius ir asmenybes. Dievo Žodis yra gyvas ir veiksmingas (Hebrajams 4:12). Dievo Žodis yra įkvėptas, naudingas, ir Jame yra viskas, ko mums reikia krikščioniškam gyvenimui (2 Timotiejui 3:16-17). Dievas nusprendė užrašyti tiesą apie save, nes Jis žinojo, kad žodinė tradicija yra nepatikima. Dievas taip pat žinojo, kad žmonių sapnai ir vizijos gali būti neteisingai interpretuojami. Dievas nusprendė Biblijoje žmonijai apreikšti viską, ką jai reikia žinoti apie Jį, ko Jis tikisi, ir ką Jis yra padaręs.

Svarbiausia ypatingo apreiškimo forma yra Jėzaus Kristaus asmuo. Dievas tapo žmogumi (Jono 1:1,14). Hebrajams 1:1-3 tai geriausiai apibendrina: „Daugel kartų ir įvairiais būdais praeityje Dievas yra kalbėjęs tėvams per pranašus, o šiomis paskutinėmis dienomis prakalbo per Sūnų <...> Jis, Dievo šlovės spindesys ir Jo esybės tikslus atvaizdas...“ Dievas tapo žmogumi Jėzaus Kristaus asmenyje, kad susitapatintų su mumis, būtų mums pavyzdžiu, mokytų mus, apreikštų mums save ir, visų svarbiausia, kad nusižemindamas iki kryžiaus mirties parūpintų mums išgelbėjimą (Filipiečiams 2:6-8). Jėzus Kristus yra pagrindinis Dievo „ypatingas apreiškimas“.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra natūralus apreiškimas? Kas yra ypatingas apreiškimas?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries