settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra naikinimo bjaurastis?

Atsakymas


Frazė “naikinimo bjaurastis” yra iš Mato 24:15: „Todėl, kai pamatysite per pranašą Danielių paskelbtą naikinimo bjaurastį, stovinčią šventoje vietoje (kas skaito teišmano).“ Tai nurodo Danieliaus 9:27: „Jis sudarys sandorą su daugeliu vienai savaitei. Savaitės viduryje sustabdys aukų aukojimą ir ištuštins šventyklą, kad galėtų pripildyti ją bjaurysčių, kol sunaikintojui ateis numatytas galas.“ 167 metais graikų valdytojas Antiochas Epifanas žydų šventykloje Jeruzalėje virš deginamųjų aukų altoriaus pastatė aukurą Dzeusui. Jis taip pat paaukojo kiaulę ant aukuro, esančio Jeruzalės šventykloje. Šis įvykis žinomas kaip sunaikinimo bjaurastis.

Kai Jėzus kalbėjo Mato 24:15, buvo praėję apie 200 metų nuo tada, kai ši naikinimo bjaurastis įvyko. Taigi Jėzus pranašavo, kad ateityje bus dar viena naikinimo bjaurastis žydų Jeruzalės šventykloje. Dauguma Biblijos pranašysčių aiškintojų tiki, kad Jėzus kalbėjo apie Antikristą, kuris padarys kažką panašaus kaip Antiochas Epifanas padarė. Paskutiniaisiais laikais Antikristas sudarys sandorą su Izraeliu septyniems metams ir sulaužys ją, padarydamas žydų Jeruzalės šventykloje kažką panašaus į naikinimo bjaurastį.

Kas ateities naikinimo bjaurastis bebūtų, niekas neturės abejonių, kad žmogus, kuris tai padarys, bus Antikristas. Apreiškimo 13:14 parašyta, kad jis padarys kažkokį atvaizdą, kurį visi bus verčiami garbinti. Dievo šventyklos pavertimas Antikristo garbinimo vieta tikrai yra “bjaurastis”. Tie, kurie bus gyvi ir pasiliks suspaudimo laikotarpiu ,turėtų stebėti, kas vyksta, ir atpažinti, kad šis įvykis reikš, jog trys su puse blogiausių suspaudimo laikotarpio metų prasidėjo, ir kad Viešpaties Jėzaus sugrįžimas artėja. „Todėl visą laiką budėkite ir melskitės, kad būtumėt palaikyti vertais išvengti visko, kas įvyks, ir stoti prieš Žmogaus Sūnų“ (Luko 21:36).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra naikinimo bjaurastis?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries