settings icon
share icon
Klausimas

Ar mums reikia mylėti nusidėjėlį, bet nekęsti nuodėmės?

Atsakymas


Nors krikščionys taip dažnai naudoja posakį „Mylėk nusidėjėlį, nekęsk nuodėmės", jog jis beveik prarado savo prasmę, tačiau visgi tai yra paraginimas mums, netobuliems žmonėms. Tarp mūsų ir Dievo mylėjimo ir nekentimo yra milžiniškas skirtumas. Net būdami krikščionys, mes esame netobuli savo žmogiškume ir nesugebame tobulai nei mylėti, nei nekęsti (kitaip tariant, be pagiežos). Tačiau Dievas sugeba tai daryti tobulai, nes Jis yra Dievas. Jis gali nekęsti be jokių nuodėmingų ketinimų. Taigi Dievas gali tobulai ir šventai nekęsti nuodėmės ir nusidėjėlio, ir tuo pačiu metu mylėti ir būti pasiruošęs atleisti nusidėjėliui, kai jis atgailauja ir patiki (Malachijo 1:3; Apreiškimo 2:6; 2 Petro 3:9).

Biblija aiškiai moko, jog Dievas yra meilė. 1 Jono 4:8-9 parašyta: „Kas nemyli, tas nepažįsta Dievo, nes Dievas yra meilė. O Dievo meilė pasireiškė mums tuo, jog Dievas atsiuntė į pasaulį savo viengimį Sūnų, kad gyventume per Jį." Nors mes nesuvokiame kaip, tai nepanaikina fakto tikrumo, jog Dievas gali tuo pačiu metu tobulai mylėti ir nekęsti to paties žmogaus. Tai reiškia, kad Dievas gali mylėti žmogų, kaip tą, kurį Jis sukūrė ir gali atpirkti, ir taip pat gali nekęsti to žmogaus dėl jo netikėjimo ir nuodėmingo gyvenimo būdo. Mes, netobuli žmonės, nesugebame to paties, taigi turime sau priminti: „mylėk nusidėjėlį, nekęsk nuodėmės".

Kaip tai įgyvendinti? Mes nekenčiame nuodėmės, atsisakydami joje dalyvauti ir pasmerkdami nuodėmę, kai ją matome. Nuodėmė turi būti nekenčiama ir ji neturėtų būti pateisinama ar nuvertinama. Mes mylime nusidėjėlius ištikimai jiems liudydami apie atleidimą, kurį teikia Jėzus Kristus. Tikras meilės kupinas elgesys pasižymi kito gerbimu ir maloniu elgesiu net ir tada, kai jis/ji žino, kad tu nepritari jo/jos gyvenimo būdui ar pasirinkimams. Jeigu mes leidžiame žmogui pasilikti įstrigusiam nuodėmėje, mes jo nemylime. Jei pasakysime žmogui, jog jis/ji yra nuodėmeje, tai nereiškia, kad mes jo nekenčiame. Priešingai, mes mylime nusidėjėlį, kalbėdami tiesą meilėje. Mes nekenčiame nuodėmės atsisakydami ją girti, ignoruoti arba pateisinti.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar mums reikia mylėti nusidėjėlį, bet nekęsti nuodėmės?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries